Книга місяця: прихована сексуальність у романі Сари Перрі «Змій з Ессексу»

Книга місяця: прихована сексуальність у романі Сари Перрі «Змій з Ессексу»

Стилізація під вікторіанський роман, яка спростовує стереотипи про мораль тієї доби

Этот материал также доступен на русском языке
Книга місяця: прихована сексуальність у романі Сари Перрі «Змій з Ессексу»

Сюжет: Друга половина XIX сторіччя. Лондон ‒ Ессекс. Молода вдова Кора Сіборн, яка була заміжня за політичним діячем і домашнім тираном, після смерті чоловіка починає нове життя. Жінка захоплюється наукою, особливо модною у той час палеонтологією. Розчарувавшись у шлюбі, вона прагне позбутися жіночності, хоче, щоб її сприймали як чистий розум. У неї є подруга і компаньйонка Марта ‒ затята соціалістка й борчиня за права трудящих. У Кору закоханий талановитий хірург Люк Ґарретт, бідний, але благородний, до фанатизму відданий своїй професійній справі.

Сп’яніла від можливості самостійно приймати рішення, розпоряджатися власним життям, місіс Сіборн їде з Лондона на пошуки цінних останків минулого у Колчестер. Там вона дізнається про Ессекського Змія ‒ чудовисько, що лякає мешканців передмість. На думку Кори, істота може бути вцілілим свідком доби динозаврів, тому неодмінно має знайти її та дослідити. За порадою своїх лондонських друзів, яких жінка випадково зустрічає в провінції, Кора їде в село Олдвінтер, щоб познайомитися з родиною преподобного Ренсома і дізнатися більше подробиць про Змія.

Її візиту передуватиме низка взаємних здогадок і домислів, які бентежили як Кору, так і преподобного, але при першому ж знайомстві з’ясується, що вони геть не так одне одного уявляли… Вільям Ренсом виявиться цікавим чоловіком, з гострим розумом, чудовим почуття гумору і вмінням любити. Їхня дружба переросте в кохання, на заваді якому стане чимало обставин, правил та норм.  

Книга місяця: прихована сексуальність у романі Сари Перрі «Змій з Ессексу»

Видавництво: Vivat

Наклад: 3100 прим.

Бекґраунд: Сара Перрі ‒ британська письменниця, в творчому активі якої три романи. Її дебютна книжка «After Me Comes the Flood», що вийшла 2014 року, отримала позитивні відгуки критиків. Роман «Змій з Ессексу» підтвердив, що похвала була недаремною. Стиль Перрі порівнюють з Діккенсом і Стокером. Авторка надихається легендами рідного Ессексу, вивчає історичні хроніки, наукові праці, присвячені Вікторіанській добі, прагнучи спростувати поширені уявлення про пуританство та умовно високу мораль минулого. 

Вам сподобається, якщо: ви полюбляєте класичну англійську літературу, романи, в яких багато роздумів та емоцій, якщо вам не байдужа тема фемінізму та гендерної рівності. 

Вам не сподобається, якщо: вам більше до вподоби пригодницькі романи чи динамічні твори, де кількість подій переважає якість змісту книжки.  

Головна причина прочитати: «Змій з Ессексу» ‒ роман, якому вдалося ідеально передати характер епохи та її літератури. Неспішний, вдумливий, з великою кількістю листувань і діалогів на теми віри та розуму, соціальної справедливості, стосунків між чоловіком і жінкою й інших моральних бентег, він захоплює та нагадує про зразки класичної англійської літератури ‒ канон, який посунула всюдисуща комерціалізація. Книжка Перрі приносить естетичне задоволення як майстерно зроблений мистецький твір, що не збиває з ніг оригінальністю, але приваблює стриманою досконалістю форми. 


Ще три новинки січня 

Книга місяця: прихована сексуальність у романі Сари Перрі «Змій з Ессексу»

Мілєнко Єрґович, «Батько»

Книги ‒ XXI

Що криється за ідентичністю дитини розлучених батьків? Чи багато ми знаємо про внутрішнє життя тих, на кого так схожі? Як розуміємо відповідальність перед собою, людьми, яких любимо? Один з найвідоміших письменників Балкан намагається дати відповіді на складні запитання, створюючи дуже інтимну книжку.

«Помер мій батько», ‒ перша фраза твору. Так автор нагадує читачеві, що будь-який кінець ‒ це новий початок. Родинна історія Єрґовича переходить у площини колективної пам’яті, злочинів та  покарання часів югославської минувшини. Автор згадує про табори смерті у Ясеноваці, католицьке підпілля, опортунізм та відмову від бунту ‒ все те, що зробило його батька тією людиною, яку по-своєму любив і якої потребував Міленко.

Втім, книжка не є аж настільки простою й однозначною. В ній чимало посилань на попередні твори Єрґовича, сміливих політичних та особистих одкровень. «Батько» не схожий на інші книжки автора, але, якщо читач почне знайомство з творчістю Єрґовича саме з неї, то неодмінно поповнить армію прихильників письменника. 


Книга місяця: прихована сексуальність у романі Сари Перрі «Змій з Ессексу»

Євгенія Кононенко, «Празька химера»

Видавництво Анетти Антоненко

Збірка оповідань авторки, прикметною ознакою творчості якої є стабільна якість.

Мала проза Євгенії Кононенко привчила читача до текстів, в яких вистачає життєвої мудрості та сюжетної привабливості.

Збірка «Празька химера» не стала винятком. Як зазначає сама письменниця, книжка має три основоположні «Ж»: життя, житло, жінка. Навколо цих трьох слів-кодів обертається оповідь. Кохання, несправджені мрії, реальність минулого і химерність сьогодення, таємниці й нестримне бажання людини розгадати їх, передовсям, у собі самій ‒ все це читач знайде на сторінках «Празької химери». Проте є одне «але». Дещо агресивним і нав’язливим, хоч і зрозумілим та обгрунтованим, стало виписування травм, нанесених радянщиною. Звертаючись до цієї доби, авторка ненавмисно відсікає добрячу частину читацької аудиторії, якій через неналежність до того часу не зрозуміти глибини конфлікту.  


Книга місяця: прихована сексуальність у романі Сари Перрі «Змій з Ессексу»

Джейн Коррі «Дружина мого чоловіка»

Нора-Друк

Психологічний трилер британської письменниці, який більше нагадує мелодраму. Так, любов у цій книжці з кулаками та й оповідь починається зі згадки про вбивство, але роздумів про стосунки, намагань втекти від суспільства з його булінгом, нав’язливими стандартами краси чи родинного щастя ‒ помітно більше.

Знайомство з персонажами починається за п’ятнадцять років до головної події книжки. Перед нами: Лілі Макдональд, двадцятип’ятирічна адвокатка, яка нещодавно вийшла заміж, вона вирушає на свою першу справу до засудженого за звинуваченням у вбивстві Джона Томаса; маленька дівчинка Карла, італійка, над якою сміються в школі, безбатько з дефіцитом уваги; Ед Макдональд ‒ талановитий чоловік Лілі, який мріє стати художником. За велінням письменниці станеться так, що доля пов’яже цих людей у міцний вузол зрад і помсти.

«Дружина мого чоловіка» ‒ книжка для урізноманітнення відпочинку. Легка, дещо передбачувана, вона не дивує, але вкотре підтверджує той факт, що кохання дуже близько граничить з ненавистю.    

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло