Плейлист травня: Італія далеко, Італія поруч

Плейлист травня: Італія далеко, Італія поруч

Добірка, що підтверджує: музика – це перш за все відбиток душі

Цей матеріал також доступний російською
Плейлист травня: Італія далеко, Італія поруч

Важко уявити людину, яка ніколи не чула імена яскравих представників італійського світу музики – Вівальді, Паганіні, Паваротті, Верді, Белліні, Скарлатті, Карузо, Ніно Рота, Морріконе. Не менш відомі й сучасні представники італійської музичної культури. Музика Італії багатогранна і різноманітна, як і наш травневий плейліст.

Adriano Celentano – Facciamo Finta Che Sia Vero

Плейлист травня: Італія далеко, Італія поруч
acfans.it

Адріано Челентано – італійський музикант, актор, співак, кінорежисер, композитор, громадський діяч – один з найуспішніших і найвпливовіших виконавців в історії музики цієї країни. Виходець із простої сім'ї, який по-своєму став «першовідкривачем» італійського року, він і сьогодні має великий авторитет серед шанувальників.

Альбом Facciamo Finta Che Sia Vero (2011) в Італії отримав статус двічі платинового. Челентано – за природою експериментатор: він часто залучає до роботи талановитих авторів. І цей альбом, один з найкращих в дискографії співака, не є винятком: у ньому присутні як поп-композиції, так і рок, кумбія та навіть танго.

В одному з інтерв'ю Челентано охарактеризував диск як «крик люті», сказавши, що цей його альбом – найбільш «політизований» за тематикою. Але в той же час диск не позбавлений ліричних тем.


Vinicio Capossela – Ovunque proteggi

Плейлист травня: Італія далеко, Італія поруч
Rockshock

Вінічо Капоссела – італійський співак і автор пісень. У його музиці присутні і блюз, і танго, і поп-рок, і мамба, і свінг, і ча-ча-ча, хоча він також спирається на традиції італійської народної музики. На концертах він не стримує емоцій: може гарчати, завивати, а то і взагалі розридатися. Його музику можна назвати італійським шансоном і порівняти з Paolo Conte, Tom Waits і Circus Contraption Band. За настроєм Капоссела близький до Федеріко Фелліні та Чарльза Буковскі, і, звичайно, до Курта Вайля.

Альбом Ovunque proteggi (2006) посідає 6-те місце в рейтингу «100 найкрасивіших італійських дисків» за версією Rolling Stone. Тут ви знайдете пісню, взяту з Псалмів Біблії, опис ігор стародавнього Риму – данина поваги пісні «У Колізеї» Тома Вейтса з альбому +1992 «Bone Machine», іронічний міф про Медузу, а також – пісні з мексиканськими і східними мотивами.


Paolo Conte – Una Faccia in Prestito

Плейлист травня: Італія далеко, Італія поруч

Паоло Конте – італійський співак, піаніст, композитор і художник. Його мелодійні та романтичні композиції, що поєднують звучання суто італійської і середземноморської музики, а також джазові елементи, теж можна назвати італійським шансоном. Крім того, Паоло Конте охрестили «італійським Леонардом Коеном».

Альбом Una Faccia in Prestito (1995) – один з найкращих у творчості Паоло Конте. Композиція Via Con Me (It's Wonderful) з цього альбому прозвучала на концерті в Арена ді Верона у дещо прискореному ритмі.


Giorgio Conte – La Belle Vie...

Плейлист травня: Італія далеко, Італія поруч

Джоржио Конте – італійський співак і композитор. Молодший брат Паоло Конте. Співає в дусі старої грайливої італійської романтики. Його музика сповнена емоцій і життєрадісності. Як і його брат, Джоржио працював у юридичній фірмі, яку залишив у 1993 році, щоб повністю присвятити себе музиці.

Збірник La Belle Vie... (2004) – найкраще, з чого можна почати знайомство з творчістю музиканта.


Daniele Luppi/Parquet Courts – Milano

Плейлист травня: Італія далеко, Італія поруч
allmusic

Італійський композитор і аранжувальник Даніелє Луппі об'єднався з альтернативною інді-рок групою Parquet Courts і співачкою Karen O, щоб відобразити і віддати данину поваги яскравому, атмосферному та гламурному періоду 1980-х в альбомі Milano (2017).

Панк-рок рідко буває кінематографічним, але у талановитого композитора Даніелє Луппі це вийшло дуже гармонійно, а музиканти розкрилися абсолютно в іншому ракурсі та стилі. У 2011 році Луппі вже співпрацював з музичним продюсером Danger Mouse в альбомі Rome, натхненний музикою зі спагетті-вестернів, за участю американських співаків Джека Уайта і Нори Джонс.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті