Прем’єри тижня: «Обіцянка на світанку» та «Вчора»

Прем’єри тижня: «Обіцянка на світанку» та «Вчора»

Чим цікаві екранізація автобіографії Ромена Гарі та стрічка про те, як увесь світ забув про існування The Beatles

Этот текст также доступен на русском

«Обіцянка на світанку»

Прем’єри тижня: «Обіцянка на світанку» та «Вчора»
Фото: arthousetraffic.com

Сюжет. Ще у дитинстві майбутнього лауреата Гонкурівської премії його мати твердо вирішила: він стане дипломатом та всесвітньовідомим письменником. Попри кепкування оточуючих та сумніви сина у власних силах, вона продовжувала в нього вірити – і всі її неймовірні мрії здійснилися. Материнська любов та безумовна підтримка вели Ромена крізь усі випробування і пригоди його життя, повного таємниць, битв і дивних поворотів.

В українському прокаті: з 27 червня

Бекґраунд. Режисером виступив Ерік Барб'є. Мелодрама «Обіцянка на світанку» знята за автобіографічним твором французького письменника Ромена Гарі – певною мірою Magnum opus автора. Цей фільм є другою екранізацією книги після роботи режисера Жюля Дассена 1970 року.

Ромена Гарі в «Обіцянці на світанку» зіграв П'єр Ніне («Ів Сен Лоран», «Франц», «Одіссея»), а його матір – Шарлотта Генсбур, співачка та акторка, відома участю у скандальній стрічці «Німфоманка». Готуючись до ролі єврейської матері-одиначки, яка емігрувала з Російської імперії до Франції, акторка Генсбур надихалася життям своєї бабусі по лінії батька. Ця жінка емігрувала до Франції із Феодосії після революції 1917 року.

Справжнє ім'я Ромена Гарі – Роман Кацев. Псевдонім «Гарі» Роман вирішив узяти з пісні, яку йому часто співала мати в дитинстві («Гори, гори, моя звезда…»).

Прем’єри тижня: «Обіцянка на світанку» та «Вчора»
Фото: arthousetraffic.com

Ще один псевдонім Кацева – Еміль Ажар, користуючись саме ним, письменник зміг знову відвоювати авторитет у критиків, які продовжували сварити Гарі та прихильно відгукуватись про Ажара, порівнювали їхні роботи та протиставляли літературний стиль. Містифікація розкрилася лише після самогубства автора, коли через рік з’явилася його посмертна публікація «Життя і смерть Еміля Ажара».

Роман народився 1914 року в Москві. Його батьки – Леонід Кацев та Ніна Борисовська – були середньої руки артистами. Одразу після народження хлопчика вони розійшлися. Далі протягом усього життя Романа переслідувала легенда, що він – син відомого російського актора німого кіно Івана Мозжухіна. Проте мати про це не залишила жодних свідоцтв.

Усе подальше життя Ніна присвятила вихованню дитини. Її пристрастю та головною метою стало зробити сина видатним. Саме тому 1921 року вони їдуть підкорювати Францію, але дорогою «застрягають» на сім років у Польщі. Другою мовою після російської для Романа стає польська. Заздрісні сусіди звинуватили єврейську біженку з Росії у скупці краденого. Тому коли Роману виповнилося 14 років, вони переїхали до Франції й оселились у Ніцці. Так третьою мовою юнака стала французька. Мати починає працювати управляючою в невеличкому готелі.

Перед війною Роман закінчує юридичний факультет Паризького університету та військову школу в Провансі. З початком війни Гарі опиняється в лавах повітряної ескадрильї «Лотарингія», що воювала за звільнення Франції. У вільний час Ромен пише свій перший роман «Європейське виховання» і постійно отримує від матері по декілька листів на тиждень. Попереду – літературні нагороди, слава, гроші й увага жінок. Але відомий письменник так і не зможе більше полюбити нікого так сильно, як матір, чию смерть він переживав у серйозній депресії не один рік…

Прем’єри тижня: «Обіцянка на світанку» та «Вчора»
Фото: arthousetraffic.com

Вам сподобається, якщо: ви готові розчулитися і навіть пустити сльозу. Адже якщо ви не сноб і ніщо людське вам не чуже – то обов’язково це зробите. І, звісно, побачити захопливу та сповнену трагічних й романтичних моментів біографію всесвітньовідомого письменника.

Вам не сподобається, якщо: вам не до вподоби біографічні стрічки – «Обіцянка на світанку», втім, виглядає скоріше як повноцінний художній фільм із властивим йому драматизмом та кінематографічністю. Але варто пам’ятати, що на створення багатьох кіноісторій надихають саме реальні люди. І  цей фільм – яскраве тому підтвердження.

Головна причина подивитися: зацікавитися творчістю Ромена Гарі та прочитати принаймні один його роман; вкотре переконатися, що своїми перемогами ми найчастіше завдячуємо близьким.


«Вчора»

Прем’єри тижня: «Обіцянка на світанку» та «Вчора»
Фото: http://bhfilms.com.ua

Сюжет. Уявіть собі світ, де всі забули про The Beatles… Молодий талановитий музикант розуміє: не можна втрачати такий шанс – і видає хіти легендарного гурту за свої власні. Концерти, шоу, записи, слава і визнання! Він дарує світу їхню музику, стає популярним, але це ставить під загрозу стосунки з молодою жінкою, яка завжди вірила в нього. Та чи не знайдеться бодай ще одна людина, яка пам’ятає про легендарних ліверпульців?

У ролях: Лілі Джеймс («Попелюшка», «На драйві», «Mamma Mia! 2»), Кейт Маккіннон («Мисливці на привидів», «Розваги дорослих дівчат», «Шпигун, який мене кинув»), Гімеш Пател.

Бекґраунд. У травні 2018 року режисер Денні Бойл («Мільйонер із нетрів», «127 годин», «На голці», «Пляж») і сценарист Річард Кертіс повідомили про спільну роботу над музичною стрічкою. Зйомки фільму почалися 21 квітня 2018 року і проходили на півночі Ессексу.

Бойл написав листи Полу МакКартні та Рінго Старру, а також Олівії Харрісон і Йоко Оно – вдовам двох інших учасників «Ліверпульської четвірки» щодо свого наміру зняти комедію. «У відповідь отримав чудові листи від Рінго та Олівії», – згодом поділився в одному інтерв’ю режисер. Отримання дозволу на використання музики The Beatles додало $10 млн до витрат на створення фільму.

Прем’єри тижня: «Обіцянка на світанку» та «Вчора»
Фото: http://bhfilms.com.ua

Окрім пісень The Beatles у фільмі також можна почути музику їхніх головних «конкурентів» – The Kinks. Музичні критики включили цей гурт разом з The Beatles, The Rolling Stones та The Who у «велику четвірку» (Big Four) рок-бендів «британського вторгнення» до США. Та на пострадянському просторі The Kinks не отримали такої популярності, як The Beatles.

До речі, композиція The Kinks «Waterloo Sunset» займає 42-гу позицію у списку «500 найкращих пісень усіх часів» за версією журналу Rolling Stone.

У камео в комедії «Вчора» з’являється англійський співак Ед Ширан, один із найбільш продаваних сучасних музичних виконавців. Два роки тому його сингл Shape of You зайняв перше місце з продажів у США і Великій Британії.

Ті, хто хоче ще більше проникнутися бітломанією, можуть почитати книгу «Уламки неба, або Справжня історія Бітлз» (прикрашена вмілим словом та почуттям гумору авторів Буркіна та Фадєєва), переглянути мультфільм «Жовтий підводний човен» та стрічку «Бітлз: Чотири плюс один» («П'ятий у квартеті», оригінальна назва: Backbeat), послухати альбом 2011 року My Beatles Heart від Willy Chirino. А також переглянути документальний фільм «My Generation/Моє покоління» про історії людей, що зробили Лондон культурною столицею ХХ сторіччя. У 1960-х роках вулиці британських міст наповнюють хіпі, молодь починає активно цікавитись сучасним мистецтвом, з вікон лунають The Beatles та The Rolling Stones, а старанні школярки змінюють шкільну форму на міні-спідниці. Про найцікавіші моменти шістдесятих розповідає Майкл Кейн – зірковий актор, що застав розквіт нової британської культури. Фільм складається з рідкісних кадрів та інтерв’ю головних зірок тодішньої арт-сцени: Міка Джаггера, Джона Леннона, Твіґґі та Маріанни Фейтфулл.

Син Джона Леннона і Йоко Оно Шон Леннон, чий хрещений батько – Елтон Джон, у 2015 році спільно з басистом Primus Лесом Клейпулом створив проект The Claypool Lennon Delirium (від лат. delirium – безумство, марення).

Вам сподобається, якщо: ви – фанат музики The Beatles, але вам цікаво побачити комедію від Денні Бойла, в якій зникли не лише пісні відомих ліверпульців, а й деякі інші об’єкти та відомі фігури сучасної поп-культури.

Вам не сподобається, якщо: ви не в захваті від специфічного сюжету фільму, який головним чином виграє завдяки гучному імені популярного музичного гурту.

Головна причина подивитися: вкотре переконатись, що справжня музика не втрачає актуальності у будь-яку епоху, як і в тому, що на плагіаті навряд чи вдасться увійти в історію. А також отримати мотивацію зацікавитись творчістю The Beatles, якщо досі цього не зробили.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло