Захворіло у світі
163,728,900
Померло у світі
3,393,648
Вилікувалось у світі
143,374,060
Захворіло в Україні
2,156,000
Померло в Україні
48,184
Вилікувалось в Україні
1,864,593
«Клієнт завжди мертвий», «Пуаро Агати Крісті» й не тільки: добірка для справжніх серіаломанів (продовження)

«Клієнт завжди мертвий», «Пуаро Агати Крісті» й не тільки: добірка для справжніх серіаломанів (продовження)

Багато чорного гумору і бонус для творчих особистостей

Этот материал также доступен на русском

Mind продовжує тему культових серіалів, які отримали масу кінонагород і пройшли випробування часом. Вони анітрохи не втратили актуальності, хоч і знімалися 10–20 років тому або навіть ще раніше. Докладніше читайте в нашій травневій добірці.

«Клієнт завжди мертвий» («Шість футів під землею»)

«Клиент всегда мертв», «Пуаро Агаты Кристи» и не только: подборка для настоящих сериаломанов (продолжение)

Оригінальна назва: Six Feet Under

Рік: 2001 – 2005 (5 сезонів)

У сімейства Фішерів специфічний, але стабільний бізнес: вони надають важливу послугу людям у найважчі моменти їхнього життя, а саме – беруть на себе всі клопоти по підготовці й похованню покійних. Коли Фішер-старший потрапляє в аварію і гине, бізнес переходить у спадок двом синам – повним протилежностям, один з яких не переносить роботу в похоронному бюро. Їм доведеться миритися один з одним і шукати компромісів, тому що тепер вони одна команда.

Чому варто дивитися. Багато чорного гумору– сумну й неприємну рутину похоронного бюро змогли подати іронічно, а проблемні діалоги розбавлені вставками з відеороликів в дусі «ваші родичі заслуговують кращого», мерцями, які «оживають» та дають головним героям поради, елементами мюзиклу й рекламою усіляких примочок для маскування померлих , щоб ті виглядали в труні максимально свіжо.

Творці у такий спосіб хотіли показати абсурдність ритуалів і церемоній, які люди часто переоцінюють, і одночасно звернути увагу на цінність життя. У кожного героя є свої секрети й болючі спогади, а ще є справжнє – поточні робочі питання не дають нудьгувати й нагадують про те, яке життя герої проживають.

Незважаючи на те, що серіал виходив у 2000-ті, оригінальні режисерські рішення, як і сценарій, анітрохи не застаріли, тому «Клієнт завжди мертвий» багато в чому цікавіше й виглядає солідніше багатьох сучасних. І підтвердження тому – низка нагород, зокрема дев'ять прайм-тайм «Еммі», три «Золотих глобуса», а також премії Гільдії кіноакторів США.


«Декстер» («Правосуддя Декстера»)

«Клиент всегда мертв», «Пуаро Агаты Кристи» и не только: подборка для настоящих сериаломанов (продолжение)

Оригінальна назва: Dexter

Рік: 2006 – 2013 (8 сезонів)

Декстер Морган – судмедексперт в поліції Маямі і... серійний вбивця – тільки про це ніхто не знає. Ще в дитинстві, помітивши дивні нахили сина, батько головного героя, який також працював у поліції, вирішив направити його холоднокровність на помсту, але тільки не добропорядним громадянам, а злочинцям.

Чому варто дивитися. Історія про свого роду народного месника, який дістався до тих, кому правосуддя не змогло винести обвинувальний вирок через відсутність доказів або наявність хорошого адвоката. Але Декстер впевнений, що зло має бути покарано – часто у такий же спосіб, у який вбивці розправлялися зі своїми жертвами. Серіал був номінований на «Еммі», IGN, Satellite Award і «Сатурн».


«Пуаро Агати Крісті»

«Клиент всегда мертв», «Пуаро Агаты Кристи» и не только: подборка для настоящих сериаломанов (продолжение)

Оригінальна назва: Agatha Christie’s Poirot

Рік: 1989 – 2013 (13 сезонів)

Серіал за однойменним циклом детективів англійської письменниці Агати Крісті про геніального бельгійського сищика Еркюля Пуаро з Девідом Суше в головній ролі. Інтелект і нестандартний підхід детектива допомагають йому розплутувати справи, які здаються зовсім безнадійними.

Саме кіноверсія з цим британським актором в образі сищика з «фірмовими» трохи підкрученими вусами, витонченого і злегка манірного, завжди в елегантному костюмі – стала найбільш культовою екранізацією Агати Крісті.

Чому варто дивитися. Подача серіалу легка й розмірена. Розкриття найскладніших злочинів відбувається ніби «мимохідь» – між сніданком, світськими посиденьками і 5 o'clock tea. Ніяких жорстокості й насильства – «Пуаро» рекомендується до перегляду всією сім'єю, бо акцент зроблений на розслідуваннях і дотепних діалогах, а не на кривавому екшене, як, наприклад, у вище згаданому «Декстері».


«Суто англійські вбивства» («Вбивства в Мідсомері»)

«Клиент всегда мертв», «Пуаро Агаты Кристи» и не только: подборка для настоящих сериаломанов (продолжение)

Оригінальна назва: Midsomer murders

Рік: 1997 – 2020 (21 сезон)

Старший інспектор Том Барнабі, хороший сім'янин і грамотний детектив, зі своїм скромним помічником Троєм поспішають на місце злочину. Плавне оповідання наскрізь просякнуте англійським сарказмом і знаменитим фірмовим гумором.

Чому варто дивитися. Події серіалу відбуваються в мальовничому графстві Мідсомер. Його жителі весь час влаштовують світські посиденьки й чаювання, але за таким благополучним «фасадом» ховаються клубки таємниць і ціла колекція добірних «скелетів у шафі». Як і «Пуаро», серіал підійде для сімейного перегляду різними поколіннями і під будь-який настрій – «Суто англійські вбивства» точно його не зіпсують, не дивлячись на містичну назву.


Бонус – ситком «Дівчата»

«Клиент всегда мертв», «Пуаро Агаты Кристи» и не только: подборка для настоящих сериаломанов (продолжение)

Оригінальна назва: Girls

Рік: 2012 – 2017 (6 сезонів)

Комедія створена Ліною Данем, що зіграла в серіалі і головну роль – 24-річної Ханни, яка завжди була творчою особистістю й хотіла стати письменницею. Але одного разу батьки сказали, що більше не будуть її утримувати, тому їй пора знайти нормальну роботу і «опанувати себе».

Ханна знімає квартиру в Нью-Йорку разом із подругами. У неї дивний хлопець-актор – теж у вічному пошуку себе, і неоплачуване стажування. У подруг свої турботи, але вони намагаються завжди підтримувати одна одну – навіть у самих казусних випадках.

Чому варто дивитися. Смішна до кольок ситуативна комедія знята дуже правдоподібно, що бентежить і радує одночасно. Хороший варіант для підняття настрою, або щоб згадати гучні дискотеки студентського періоду, юнацький пошук гармонії в собі та спроби знайти й не втратити своїх людей.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті