Майте на увазі: головні події 7–15 серпня
Фотовиставка Photo Kyiv 2021 «Не|видиме життя», «Наступна зупинка – Автовокзал. Ада Рибачук та Володимир Мельніченко» та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

У суботу, 7 серпня у кінотеатрах України можна переглянути свіжу прем'єру – фантастичний бойовик «Загін самогубців: Місія навиліт».
За сюжетом, Бель Рів – в'язниця із найвищим рівнем смертності в США. Місце, де утримують найнебезпечніших лиходіїв світу. Злочинці згодні на все, аби вибратися, – навіть приєднатись до суперсекретної оперативної групи Загін «Ікс».
Яке ж смертельно-небезпечне завдання заплановано на сьогодні? Збираємо разом Бладспорта, Миротворця, Капітана Бумеранга, Щуроловку 2, Саванта, Кінґ Шарка, Блекґарда, Джавеліна та улюбленицю публіки, неврівноважену Харлі Квін. Видаємо зброю і скидуємо (у прямому сенсі слова) на віддалений ворожий острів Корто Мальтезе. Просуваючись джунглями, повними бойовиків та партизанів, Загін прямує до місця виконання свого завдання. Разом з ними – лише полковник Рік Флеґ, який один може змусити поганців гарно поводитись та…урядова команда «технарів» Аманди Воллер, яка відстежує кожен їхній крок. Ну і як завжди, один хибний хід – і неминуча смерть (від рук ворога, товариша по команді чи самої Воллер). Якщо хтось хотів би зробити ставку у цій грі, то найрозумніший хід – ставити проти них усіх.
Розклад сеансів та вартість квитків уточнюйте на сайтах кінотеатрів.
У неділю, 8 серпня, в Маріїнському парку відбудеться публічна дискусія під супровід музичної класики від Національного ансамблю солістів «Київська камерата» – «Сучасна Україна в європейському інфопросторі. Як медіакультура будує наш імідж за кордоном?»
Спеціально на цей захід їде гість з Австрії, який може похизуватися неабияким українським корінням. Граф Грегор Розумовський – нащадок останнього гетьмана Кирила Розумовського. Грегор заснував громадську організацію Reality Bites Initiative у Відні, що займається питаннями дезінформації та просуванням українських наративів в Австрії. Він історик, а у вільний від роботи час організовує у Відні концерти класичної музики.
Спікери:
Грегор Розумовський - засновник громадської організації Reality Bites Initiative у Відні, історик та нащадок останнього українського гетьмана Кирила Розумовського
Галина Палійчук – керівниця британської маркетингової компанії Growth Shop в Україні, ексдиректорка партнерств акселераційного хабу Sector X
Тетяна Карась – заступниця керівниці Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки
Тетяна Філевська - заступниця генерального директора та креативна директорка Українського інституту
Оксана Лемішка – дослідниця медіа та культури, фрілансер-консультант, Асоційована членкиня Центру сталого миру та демократичного розвитку

Початок о 18:00. Вхід вільний. Подробиці за посиланням.
У понеділок, 9 серпня у галереї «Дукат» (вул. Володимирська, 5) Фонд збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка, Архів українського неофіційного мистецтва «Ukrainian Unofficial» презентують виставку «Наступна зупинка – Автовокзал. Ада Рибачук та Володимир Мельніченко».
Подію присвячено першій масштабній спільній роботі Ади Рибачук і Володимира Мельніченка – комплексному художньому оформленню Київського центрального автовокзалу. Виставка оповідає про створення відомих модерністських мозаїк доби відлиги, а також відображає історію їх збереження та реставрації, яка відбулася за ініціативи Фонду АРВМ у рамках реновації будівлі автовокзалу в 2021 році.
Творчість київських шістдесятників Володимира Мельніченка і Ади Рибачук стала знаковою у контексті українського мистецтва пізньорадянської епохи. Як творчий тандем художники працювали понад 50 років. Вони створили ряд вагомих для вітчизняного монументального мистецтва робіт, серед них мозаїки в інтер’єрах Київського автовокзалу (1960) та Палацу піонерів (нині Київський Палац дітей та юнацтва) (1968). З 1967 по 1981 рік митці працювали над реалізацією концепції «Парку Пам’яті» на Байковій горі, розробивши архітектурне рішення залів прощання київського крематорію та втіливши у життя унікальні рельєфи «Стіни Пам’яті», які було варварськи знищено радянською владою у 1982 році. Створені ними архітектурні форми стали не лише яскравими пам’ятками доби радянського модернізму, а й символами спротиву тоталітарній системі.

Початок об 11:00. Вхід вільний. Подробиці за посиланням.
У четвер, 12 серпня у заповіднику «Софія Київська» (вул. Володимирська, 24) відкриється міжнародна фотовиставка Photo Kyiv 2021 «Не|видиме життя». У фокусі об’єктивів українських та міжнародних фотографів такі непрості теми, як інклюзія та безбар’єрність. Ці фотоработи змушують замислитись та озирнутися навколо, адже вони про людей, які часто залишаються непоміченими.

Початок о 16:30. Вартість квитків 25 грн за попередньої реєстрації.
У суботу, 14 серпня на ВДНГ (пр. Академіка Глушкова, 1) пройде Екскурсія-подорож на ВДНГ.
ВДНГ – улюблене місце для прогулянок багатьох киян. На 287 гектарах Експоцентру поєднані велична архітектура з безліччю деталей, фруктові сади, мальовничі алеї та ліс. Ці місця відрізняються захопливою історією, дізнавшись котру прогулюватися національним комплексом буде ще приємніше.
Ми зібрали найцікавіші факти про ВДНГ та створили інтерактивну екскурсію-подорож.
Протягом 3 годин ви дізнаєтесь про міфи, пов’язані з історією Експоцентру, побуваєте у легендарних місцях, до яких свого часу завітали принц Філіп, Маргарет Тетчер та Шарль де Голль і побачите архівні світлини й відео за допомогою спеціальних QR-кодів. А також – роздивитеся історичні будівлі, знаходячись на найвищій точці ВДНГ – ротонді павільйону №1.
Окрім найвищої точки під час екскурсії буде показана й найглибша – вугільна шахта. Вона знаходиться під 13 павільйоном і являє собою єдиний у світі макет вугільної шахти у справжню величину. На екскурсії ви спуститеся у це незвичайне місце, підсвічуючи собі дорогу налобним ліхтариком.
Таємниці комплексу розкриватиме Оксана Пурик – професійний екскурсовод, що спеціалізується на авторських прогулянках незвичайними місцями Києва: таємними двориками, за лаштунками театрів та Голосіївським лісом.

Початок о 18:00. Вартість квитків 300 грн.
У неділю, 15 серпня на ЮБК (о. Труханів) – концерт VIVIENNE MORT.
Так сама співачка агітує публіку: “Привіт, Київе! Запрошую вас на південний берег Дніпра. Там я зіграю сольний акустичний концерт, моїм напарником буде фортепіано. Я би хотіла, щоб ми співали пісні під вечірнім небом, а потім пішли до води – дивитися, як сяють вогні нашого міста на протилежному березі.
Люблю, чекаю. Дана”.
Початок о 20:00. Вартість квитків 890-1190 грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].