Детектив часів Веймарської республіки, Німеччина після падіння Берлінської стіни й не тільки: які серіали варто подивитися в серпні

Детектив часів Веймарської республіки, Німеччина після падіння Берлінської стіни й не тільки: які серіали варто подивитися в серпні

Справжні злочини, невідомі фрагменти історії холодної війни і не тільки

Этот материал также доступен на русском языке
Детектив часів Веймарської республіки, Німеччина після падіння Берлінської стіни й не тільки: які серіали варто подивитися в серпні

Творці серіалів продовжують вражати і захоплювати новими психологічними загадками та злочинами. Параноя від контролю держави, посягання на особисті свободи, міхур дезінформації, посилення кордонів, питання стосовно того, що насправді означають націоналізм та патріотизм. Так, це тема одного із серіалів нашої серпневої добірки. Але є ще три історії, які теж варто подивитися. Читайте докладніше в новій добірці Mind.

«Змій»

Оригінальна назва: The Serpent

Рік: 2021 (1-й сезон)

Кримінально-драматичний серіал від BBC One та Netflix, оснований на злочинах серійного вбивці Чарльза Собраджа, який вбивав молодих туристів протягом 1970-х.

Серіал стартує з подій 1975 року в Бангкоку. Голландський дипломат Герман Кніппенберг самотужки розслідує зникнення молодої пари, яку востаннє бачили живою в квартирі торговця дорогоцінним камінням Чарльза Собраджа та його дівчини Марі-Андре Леклерк. І виходить на цілий ланцюг жорстоких вбивств і пограбувань.

Чому варто дивитись. Жахлива історія, яка водночас захоплює, посилюється хронологічною нарізкою справжніх злочинів. Собрадж стане найбільш розшукуваною Інтерполом людиною, його називали Змій через хитрість та вміння ухилятися від правосуддя. Він брав чималі суми за інтерв'ю та фотографії. А ще кажуть, що він стягнув за життя понад  $15 млн за права на фільм. Собрадж був засуджений та ув'язнений в Індії з 1976 до 1997 року. Після звільнення він повернувся до Непалу й у 2003 році його знов заарештували та засудили на довічне ув'язнення. Більшість доказів були зібрані дипломатом Кніппенбергом, який разом зі своєю дружиною відчайдушно намагався довести справу до кінця, попри скептичне ставлення держслужб Індії та посольства Нідерландів.


«Німеччина 89»

Оригінальна назва: Deutschland 89

Рік: 2020 (1-й сезон)

Німецький шпигунський серіал – продовження Deutschland 83 (2015 рік) та Deutschland 86 (2018 рік).

Холодна війна, 1989 рік, бурхливі дні падіння Берлінської стіни зустріли дуже радісно, ​​але це також спричинило хаос і страх. Мартін Раух із кодовим прізвищем Колібрі, колишній співробітник спецслужби Східної Німеччини, працює в державній технологічній компанії, але змушений знов стати шпигуном, він тепер – подвійний агент. Майже неможливі місії Мартіна в трилогії розповідають про інший – створюють хроніку смертельних і невиправданих нападів системи, яку, здавалося, ніхто не любив і не розумів. Східна Німеччина починає руйнуватися в 1983-му, режим намагається врятувати комунізм у 1986-м. У 89-му це просто закінчилося.

«Ми шукали невідомі фрагменти історії холодної війни», – каже Йорг Вінгер, виконавчий продюсер і співавтор телевізійної драми Deutschland 83. «Тому ми вирішили не розповідати історію того, як впала Берлінська стіна. Значна частина цієї епохи – це те, що сталося після. Стіна впала, обидві сторони обнялися та об’єдналися – і Німеччина стала однією країною. Але реальність далеко не така. Мені довелося нагадати собі про хаос і вакуум влади, що стався. Раптом немає поліції, немає структури. Це ніби країна випорожнюється, і ніхто не знає, що з нею стане. Країна має винаходити себе, як і багато наших персонажів».

Чому варто дивитись. Якщо вас цікавить недавня неприхована історія Німеччині часів падіння Берлінської стіни, тоді цей серіал для вас. «Один із найбільш вражаючих моментів у трилогії – це те, наскільки багато того, що ми бачимо, відображається в сьогоденні: параноя від контролю держави; посягання на особисті свободи; міхур дезінформації; посилення кордонів; питання щодо того, що насправді означають націоналізм та патріотизм», – каже творчиня серіалу Анна Вінгер.

Зараз спогади про холодну війну, схоже, вимальовуються для всіх. Знімальний майданчик знаходився в старому штабі Штазі – секретної поліції. «Там були жахливі зйомки», – каже один з акторів. «Ця погана атмосфера. Ми знали, що там ухвалювалися жахливі рішення. Це все ще можна відчути, адже меблі все ще є, штори все ще є. Це музей жахів. Мені знадобився час, щоб я сказав: «Ні – не лякайся цього лайна. Зіграй свою роль і йди додому. Це було непросто».


«Вавилон-Берлін»

Оригінальна назва: Babylon Berlin

Рік: 2020 (3-й сезон, подовжено на 4-й)

У третьому сезоні німецького кримінально-драматичного серіалу детектив Гереон Рат  і Шарлотта Ріттер розслідують вбивство актриси Бетті Вінтер, яке сталося на знімальному майданчику, коли впав прожектор. Події відбуваються в донацистській Німеччині – Веймарській республіці, точніше – наприкінці 20-х  –  на початку 30-х років минулого століття. Засуджена Грета, історія якої тягнеться з попереднього сезону, відмовляється від своїх свідчень, заявляючи, що комуністи, а не нацисти, підбурювали її до встановлення бомби. Волл-стріт руйнується і кидає Берлінську фондову біржу в хаос.

Чому варто дивитись. Це красиво та стильно, похмуро та динамічно. Якісний з усіх поглядів «Вавилон-Берлін» досить актуальний. Це справжня історія піднесення німецького націоналізму в умовах сплячої демократії. Серіал-нуар висвітлює те, як фашизм нарощує імпульс. Режисура, сценарій, гра акторів, операторська робота, музичний супровід мають свій почерк, колір, характер, які виразно виділяють його серед інших сучасних серіалів. Європейська пропозиція від Netflix справді вражає. «Вавилон- Берлін» можна внести в десятку кращих серіалів 2020 року.


«Занадто близько»

Оригінальна назва: Too Close

Рік: 2021 (1-й сезон)

Психологічний трилер «Занадто близько» поступово перетворюється в слідчу драму, де Емма Робертсон, судовий психіатр, має дати висновок щодо психічного стану своєї пацієнтки Конні Мортенсен, яку звинувачують у замаху на вбивство своєї дочки та іншої дитини, але вона нічого не пам'ятає. Конні стає відомою як «мумія-чудовисько», її справа набуває національного розголосу.

Чому варто дивитись. Жінка-детектив намагається розгадати жінку-вбивцю. Цікаво спостерігати, як змінюються стосунки Емми та Конні. У двох пригнічених жінок різного віку та способу життя є багато спільного. Завдяки блискучій грі провідних акторів Емілі Уотсон та Деніз Гоф мінісеріал обов’язково вас зачепить, хоча історія і виглядає неправдоподібно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті