Китайська Skyway: найдовша у світі повітряна траса

Китайська Skyway: найдовша у світі повітряна траса

Будівництво веломоста було завершено всього за шість місяців

Этот материал также доступен на русском языке

Інфраструктура Китайської Народної Республіки невпинно та стрімко розвивається, одночасно нерідко дивуючи світову спільноту вражаючими рекордами та досягненнями у найрізноманітніших галузях суспільного життя.

Зокрема, у Китаї, в передмісті Лючжоу, розпочалося спорудження першого у світі «лісового міста». У місті проживатиме 30 000 жителів, і вони зможуть туди заселитися вже у 2020 році. 

А дослідницький інститут залізничної компанії CRRC нещодавно запустив перший безрейковий електропоїзд у китайській провінції Хунань. Транспортний засіб самостійно прокладає маршрут за допомогою вбудованих датчиків і легко маневрує на трасі. 

Завершилося будівництво найбільшої у світі плавучої сонячної електростанції потужністю 40 мегават у китайській провінції Аньхой. Ферму звели на території затопленого майданчика з видобутку вугілля. 

На відео до вашої уваги – найдовша наземна велодоріжка Skyway, яка охоплює п'ять житлових районів та три бізнес-центри в китайському місті Сямень. 7,6-кілометровий маршрут піднятий на 5 м над дорогою, це надійно захищає велосипедистів на дорогах і водночас дозволяє міській владі ефективно боротися із заторами. Вздовж маршруту збудовано 11 спусків з ліфтами до автобусних зупинок та станцій метро.

Повертаючись до України, слід зазначити, що ще 10 років тому всі розмови про розвиток велосипедних маршрутів у Києві викликали в стінах КМДА лише скепсис. Але тепер ситуація діаметрально протилежна – велосипед стає дедалі моднішим видом транспорту. Втім, кияни все-таки частіше використовують такий транспорт у будні дні, ніж у вихідні.

Для того щоб велосипед став насправді зручним альтернативним транспортом для багатьох жителів української столиці, слід ще збудувати мережу взаємопов'язаних велосипедних маршрутів. Проект такої карти маршрутів минулого року розробили фахівці КМДА. Подробиці – у матеріалі Mind.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло