mind
Медреформа: Якщо лікарі погано лікують – лікарні будуть порожні
Спецпроект
Медична реформа
Проект реалізує Mind спільно з громадським об’єднанням «Інтерньюз-Україна», за підтримки Посольства Фінляндії в Україні

Медреформа: Якщо лікарі погано лікують – лікарні будуть порожні

Позитивні зміни у системі охорони здоров'я почнуться вже з початку нового року

Цей матеріал також доступний російською

В Україні вже у наступному – 2018 році повноцінно запрацює медична реформа. У жовтні парламент затвердив законопроект, який забезпечує державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення. Втім, попереду найголовніше – парламент має проголосувати у другому читанні за зміни до Бюджетного кодексу щодо медичних субвенцій.

Єжи Міллер, член Групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні при КМУ, впевнений: після впровадження реформи різниця між приватними і державними лікарнями має зникнути. У інтерв’ю для Mind він розповів, що зміниться для пацієнтів вже з нового року, а також про те, як подібні зміни впроваджувалися у Польщі та до чого вони призвели.

Отже, згідно із задумом реформаторів, 80% лікування в Україні має проводитися на первинному рівні. Це означає створення та посилення інституту сімейних лікарів й активізацію заходів із профілактики.

Бюджетне фінансування медицини відбуватиметься з розрахунку на пацієнта, а не за кількістю ліжко-місць у лікарнях. І вже з початку нового року пацієнти матимуть право обирати для себе лікаря первинного рівня – незалежно від місця прописки чи проживання. Для цього потрібно буде написати декларацію про вибір лікаря, заповнивши дані у відкритій електронній системі.

На вторинному рівні, до якого належать спеціалізовані послуги (наприклад, хірурга або уролога), лікування буде відбуватись за направленням сімейного лікаря. Тут частина послуг буде платною. Яка саме – поки невідомо. Тарифи обіцяють розрахувати протягом року. Гарантією відсутності корупції стане відкрита електронна система E-health.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті