Таксі чи автобус: найцікавіший концепт-кар Женевського автосалону

Таксі чи автобус: найцікавіший концепт-кар Женевського автосалону

В чому особливості безпілотного електромобіля Renault EZ-GO

Цей матеріал також доступний російською

18 березня у Швейцарії завершився Женевський автосалон – найбільша у світі виставка концептуальних розробок машин самого найближчого майбутнього від лідерів світової автомобільної індустрії. Лейтмотивом презентацій концепт-карів цьогорічного моторшоу були електрифікація, збільшення рівня автономності та втілення інших проривних ідеї.

Наприклад, завойовуючи все більше прихильників, світом активно шириться ідея каршерінгу, тобто спільного користування автомобілем. Якщо у майбутньому автівка буде безпілотною, тобто людина втратить можливість нею кермувати, то може, і не варто її мати у власності?

Саме із таких міркувань, очевидно, компанія Renault і привезла до Женеви концепт EZ-GO. Це більше ніж авто – це сервіс для пересування містом невеликих груп пасажирів. Його можна використовувати як громадський транспорт, а можна – як таксі, викликавши машину через застосунок. У порівнянні з більшістю попередніх експериментів, які сповідують цю концепцію, електричний EZ-GO просто величезний: 5,2 м від носу до хвоста. Це вже майже автобус! Асоціації з громадським транспортом викликає й шестимісний салон, де пасажири розміщуються на лавках вздовж бортів. Всередині досить місця для багажу, і навіть для великогабаритного – наприклад, дитячої коляски.

Renault EZ-GO оснащена системою автономного керування IV рівня, яка вимагає мінімальної участі водія. Для цього передбачений режим дистанційного керування. З технічної точки зору машина має декілька цікавинок. По-перше, всі її чотири колеса керовані, а, по-друге, з заявлених 1700 кг спорядженої маси 300 кг приходиться на батарею. І хоча її ємність виробник не розголошує, опосередковано це вказує на доволі великий запас ходу на одній заправці. Однак при такій масі швидкість авто обмежена 50 км/год.

EZ-GO став першим із серії концепт-карів, які Renault обіцяє показати до кінця  поточного року. А вже в найближчі чотири роки концепти, подібні до цього, планують запустити у серійне виробництво.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті