3 травня 2022 переглянуто 2210

Дайджест kmbs alumni: як допомагати українському бізнесу, ЗСУ, літнім людям, онкохворим та переселенцям виживати й перемагати

Чим займалися випускники kmbs у квітні під час війни

 Фото: depositphotos.com

Впродовж квітня Mind постійно писав про нові проєкти та ініціативи випускників Києво-Могилянської бізнес-школи, націлені на допомогу різним соціальним групам населення нашої країни у воєнний час.


Гуманітарне волонтерство

Дайджест kmbs alumni: як допомагати українському бізнесу, ЗСУ, літнім людям, онкохворим та переселенцям виживати й перемагати

Звичайно, наскрізною темою місяця стало волонтерство – адже наразі важко знайти в Україні людину, яка не була б до цього причетна. Тож разом із заступником декана kmbs і керівником SBU MBА Едуардом Мальцевим та представниками кількох волонтерських організацій і Фондів Mind обговорив тему національних особливостей та подальших перспектив українського волонтерства. Що чекає на волонтерські організації: вигоряння чи переформатування, розвиток у бік бізнесу чи громадської діяльності? У процесі міркувань виокремили кілька можливих сценаріїв їхньої еволюції.


Форматів і напрямків волонтерської допомоги дуже багато. Наприклад, Фонд «Паляниця», співзасновником якого є випускник EMBA-21 і СОО Mitsubishi Motor в Україні Денис Драч, привіз до України вже 26 автомобілів швидкої допомоги для «гарячих точок», а також організував шелтер на 158 місць і логістичний хаб для збирання та розподілу гуманітарної допомоги.


Цілий Штаб гуманітарної допомоги організувала разом з представниками бізнесу НАЗК. «Наш Гуманітарний штаб при НАЗК – це не просто ще один потічок для перемоги, – написав на своїй сторінці в ФБ випускник kmbs, один із творців системи ProZorro і голова НАДС Олександр Стародубцев, котрий є одним з ініціаторів організації штабу, – але й тестовий майданчик для системної допомоги армії та боротьби з корупцією». Штаб збирає допомогу і розподіляє її за заявками, які надходять на електронну скриньку або за телефоном.


А от випускник kmbs Томас Бруннер – австрієць, який донедавна жив в Україні, – став ініціатором створення центру Support Ukraine NOW Upper Austria, до роботи в якому залучає учнів старших класів. Наразі в центрі працюють 250 волонтерів, які збирають пожертви з речей в центрі міста Лінц і відправляють в Україну.


Волонтерська команда компанії KIDDISVIT, яка спеціалізується на товарах для дітей, на чолі з випускником kmbs Павлом Овчинніковим та його братом Дмитром навіть під час війни не зраджує свою головну аудиторію – дітей.  Вони допомагають дітям та сім’ям з дітьми, а також збирають й розподіляють гуманітарні вантажі та утримують шелтер для переселенців, де знаходять притулок та допомогу не лише діти, а й дорослі, люди з інвалідністю і старенькі, а також їхні чотирилапі й крилаті улюбленці.


Найбільш вразливою частиною спільноти – літніми людьми – традиційно опікується Фонд «Старенькі», заснований ще 2017 року випускницею kmbs Іриною Бараненко та ще чотирма її однодумцями. За час війни понад 4000 бабусь та дідусів у семи містах країни отримали через Фонд продуктові пакети та засоби гігієни. Крім того, команда допомагає обробляти запити на допомогу, що надходять через чат-бот, запущений Українською волонтерською службою.


Волонтерство у медицині

Дайджест kmbs alumni: як допомагати українському бізнесу, ЗСУ, літнім людям, онкохворим та переселенцям виживати й перемагати

Чи можна вважати волонтером людину, яка волонтерить за фахом? Так! Особливо, якщо йдеться про фахівців високого рівня з Національного інституту раку, які не лише майже повністю відновили роботу інституту під постійний акомпанемент сирен, а ще й працюють 24/7, виконуючи обов'язки швидкої, поліклініки та районної лікарні, надаючи й неонкологічну медичну допомогу усім, хто її потребує. «Люди не мають куди звернутися, не можуть дістатися в спеціалізовані заклади, пересування навіть містом дуже обмежене, – розповів Mind головний лікар Інституту, співзасновник OncoHub та випускник Executive MBA kmbs Андрій Безносенко. – Але нам вистачає нашої компетентності, щоб допомагати усім».

Волонтерство для бізнесу й роботи

Дайджест kmbs alumni: як допомагати українському бізнесу, ЗСУ, літнім людям, онкохворим та переселенцям виживати й перемагати

МOЗGI Group, співзасновницею і СЕО якої є випускниця kmbs Ірина Горова, провели опитування українського бізнесу щодо його поточного стану і наявних проблем, а також з’ясували, чи готові українські підприємці виходити на нові зовнішні та внутрішні ринки. За результатами опитування, опублікованого на Mind, з'ясувалося, що 83% українських компаній шукають виходу на зовнішні ринки, а 60% з них розглядають можливість масштабування на ринки Європи.


Для тих випадків, коли бізнес не має можливості виконати свої зобов’язання через воєнні дії, спеціалісти трьох компаній, заснованих випускниками kmbs (ЮК «Правое дело», Сlarity App i HTTP), створили волонтерський проєкт під назвою «Форс-мажор». Це сервіс, який допомагає автоматично і водночас юридично грамотно скласти листа до контрагента, якщо компанія не може виконати зобов’язання за договорами через воєнні обставини.


Натомість українська команда міжнародної компанії Jooble, що була змушена тимчасово призупинити проєкт в Україні, запустила платформу для працевлаштування українських переселенців за кордоном і в межах держави. Ірина Палієнко, СЕО Jooble Ukraine і випускниця kmbs, розповіла Mind, яку ще інформацію можна знайти на платформі, окрім вакансій, та пояснила структуру попиту і пропозиції на ринках праці різних країн. Завдяки щоденній ручній роботі команди, на сайті щодня можна знайти кілька тисяч вакансій у багатьох країнах світу.

Волонтери-правозахисники

Дайджест kmbs alumni: як допомагати українському бізнесу, ЗСУ, літнім людям, онкохворим та переселенцям виживати й перемагати

Від початку російської агресії відновив свою роботу Євромайдан SOS і разом з іншими громадськими організаціями почав фіксувати воєнні злочини росіян на території України. Олександра Матвійчук, учасниця EMBA 36, голова правління Center for Civil Liberties / Центр Громадянських Свобод та співкоординаторка ініціативи Євромайдан SOS розповіла про нову ініціативу «Трибунал для Путіна» та запропонувала усім охочим долучитися до фіксації злочинів, яких наразі вже задокументовано більше тисячі.