9 серпня 2022 переглянуто 610

Дайджест KMBS Alumni за липень-2022: з прицілом на майбутнє

Створення тимчасового житла, допомога немовлятам, робота над іміджем країни за кордоном - лише неповний перелік того, чим займалися випускники kmbs в липні

Мурал художника Саші Корбана на Оболоні 

Якщо раніше літо завжди означало новинну тишу, у 2022 році календар не має жодного впливу ні на стрічку новин, ні на цикли активності українців. Спекотним літом 22-го не припиняється робота з визволення країни та із закладання підвалин для її відбудови.

Оцінити й відбудувати

Саме з думки про необхідність забезпечити людей житлом народилися абсолютно різні проєкти: RebuildUA, створений випускником kmbs Agri MBA-1 Артемом Бєлєнковим разом з однодумцями, і NewHome, придуманий  випускником kmbs і засновником компанії Domus Юрієм Стецюком.

RebuildUA займається документуванням і фіксуванням усіх руйнувань, завданих інфраструктурі країні з подальшою оцінкою втрат. У майбутньому ця база даних з описом і оцінкою дозволить швидко спланувати відбудову: скласти коректний бюджет та покроковий план дій. Наразі документація з використанням зйомки з дронів ведеться в Київській і Сумській областях.

А поки ще триває війна, а надалі триватиме відбудова, люди потребують і потребуватимуть житла, Юрій Стецюк пропонує забезпечити усіх, хто втратив домівку, тимчасовим мобільним помешканням. Разом з колегами він створив будинок на 28 м2 з двома спальнями, вітальнею і кухнею з урахуванням потреб сім’ї з двох дорослих і двох дітей. Наразі команда створила Благодійний Фонд і шукає партнерів для реалізації проєкту.

Інвестиції в наймолодших

Тим часом Благодійний фонд BGV Геннадія Буткевича, директором якого є випускник kmbs Сергій Войцеховський, вирішив підтримати сім’ї з новонародженими дітьми і запустив першу, а згодом і другу хвилю проєкту допомоги. Спільно з німецькими донорами Фонд привіз до України 20 тисяч (загальною кількістю) наборів для немовлят і запропонував жінкам, які нещодавно народили, подати заявку на отримання допомоги. Кожен такий набір коштує близько 100 євро і містить спеціалізовані товари з Німеччини для малечі від народження до 2 місяців.

Комунікаційний фронт

Центр Української культури у Франції отримав сформульовану місію та план дій, а Український інститут в Парижі – нову активну представницю, Стипендіатку kmbs та та співзасновницю DOFA fund Ольгу Сагайдак. Її завдання на новій посаді, насамперед – комунікації: налагодження контактів із французькими інституціями, розробка спільних довгострокових програм, пошук партнерського фінансування, а також – робота з дирекцією Інституту над розробкою моделі закордонної філії у Франції.