Україна лідирує на ринку IT-фрілансу
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Україна лідирує на ринку IT-фрілансу

Найбільший замовник робіт ─ Сполучені Штати

Україна лідирує на ринку IT-фрілансу
графік https://topsdev.org

Україна знову стала лідером на ринку IT-фрілансу Східної Європи вперше за три роки. Про це свідчать результати нового дослідження сервісу IT-рекрутингу topsdev, на які посилається видання AIN.ua.

topsdev проаналізувала дані найбільших фріланс-бірж (понад 160 тисяч профілів фріланс-розробників і 1,5 мільйона проектів) і виявили, що Україна наростила 7% частки ринку і з помітним відривом випередила найближчого конкурента ─ Росію, зберігши значення часових ставок оплати (рейти). Однак оплата російських і польських IT-фрілансерів (до $25 за годину) досі помітно вище, ніж в українців (менше $20 за годину).

Польща, Білорусь і Болгарія зменшили свої частки на ринку, істотно втративши в рейтах (на 9-12%). При цьому темпи зростання частки Росії сповільнилися.

Найпоширеніша спеціальність серед розробників на фрілансі ─ HTML+CSS, на другому місці PHP, а JavaScript ─ на третьому.

Найбільше замовлень (майже половина) на ринок IT-фрілансу Східної Європи надходить із США. Близько 15% проектів замовляє Великобританія, а на третьому місці ─ Австралія.

У п'ятірці університетів, які постачають на ринок найбільше фрілансерів-розробників, три українських: КПІ, ХНУРЕ та Львівська політехніка. В п'ятірці міст ─ Київ, Харків, Запоріжжя, Москва і Мінськ.

Серед країн-замовників найбільш щедра ─ Швеція, яка готова платити програмістам на фрілансі більше $23 за годину. Американці ─ трохи більше $20, а найбільш ощадливі ─ ізраїльтяни ($16-17 на годину).

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло