Суд надав дозвіл поліції вимагати в Google дані користувачів

Суд надав дозвіл поліції вимагати в Google дані користувачів

Прецедент може полегшити роботу правоохороням для розшуку фінансових шахраїв

Суд надав дозвіл поліції вимагати в Google дані користувачів
Фото flickr

Пошукова система буде зобов’язана надати поліції дані про всіх користувачів, які вводили в Google ім’я потерпілого від фінансового шахрайства. Таке рішення виніс суддя американського міста Едіна, штат Міннесота.

Про цей випадок пише видання Ars Technica.

Поліція цього невеликого (50 тис. мешканців) містечка розслідує справу про фінансове шахрайство. Зловмисник видав себе за постраждалого на ім'я Дуглас, зателефонувавши до кредитної спілки, де у останнього був відкритий рахунок на $28 500. Щоб підтвердити особистість, шахрай вислав факсом (з номера, схожого на домашній телефон Дугласа) зображення підробленого паспорта на ім'я потерпілого. У документі було фото не Дугласа, але людини, схожої на нього. Де дозволило шахраю успішно вивести гроші на інший рахунок.

Слідчі виявили це фото в пошуку Google серед зображень із запитом на ім'я потерпілого.

Тому слідчі вимагають у компанії «будь-які/всі дані користувачів чи підписників», які вводили в пошук ім’я потерпілого в період з 1 грудня 2016 року по 7 січня 2017 року. Дані про користувачів включають email-адреси, платіжні реквізити, MAC- і IP-адреси, дати народження і номери соціального страхування.

В Google відмовилися прокоментувати ситуацію, але повідомили, що оскаржуватимуть подібні рішення. «Ми не можемо коментувати конкретні справи, але ми завжди виступаємо проти, якщо отримуємо надмірно великі запити щодо даних про наших користувачів», ─ зазначили в компанії.

Нещодавно повідомлялося, що Google відкрила доступ до нового алгоритму стиснення зображень формату JPEG ─ Guetzli. Він дозволяє отримувати високоякісні файли зображень, обсяг яких на 35% менший, ніж у результаті роботи стандартних алгоритмів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло