Полтавський МЕЗ отримав прибуток
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Полтавський МЕЗ отримав прибуток

У 2015 році його чистий збиток склав 111 млн грн

Полтавський МЕЗ отримав прибуток
Фото: pixabay.com

Один з найбільших виробників олії – ПрАТ «Полтавський маслоекстракційний завод «Кернел Груп» – за підсумками 2016-го отримав 195 млн грн чистого прибутку, тоді як у 2015 році його чистий збиток склав 111 млн грн.

Про це повідомляє agroportal.ua, посилаючись на попередні дані із системи розкриття інформації НКЦПФР.

Активи підприємства за звітний період виросли в півтора рази, склавши 785 млн грн. Сумарна дебіторська заборгованість склала 349 млн грн (зростання в дев’ять разів), довгострокові зобов'язання – 548 млн грн (+ 12%), поточні зобов'язання – 28 млн грн (зростання в 5,6 рази).

Традиційно олія з соняшника – основна рослинна олія в Україні та інших країнах пострадянського простору, в той час як попит на інші рослинні масла залишається низьким. Більшість бутильованої соняшникової олії «Кернел» продає під трьома відомими брендами, орієнтованими на різні сегменти споживачів. А саме – «Щедрий Дар», «Стожар» і «Чумак Золота».

Полтавський маслоекстракційний завод виробляє продукцію під ТМ «Щедрий дар». В кінці 2005-го на підприємстві був запущений в експлуатацію комплекс холодної рафінації та бутилювання соняшникової олії, що на той час не мав аналогів в Україні.

Більшість маслоекстракційних заводів «Кернел» використовують лузгу соняшника як основне паливо замість раніше використовуваних природного газу з мазутом. Завдяки цьому зберігається близько 140 000 тонн на рік еквівалента викидів CO2.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло