Ощадбанк vs РФ: суд розпочався

Ощадбанк vs РФ: суд розпочався

До суми вимог ($1 млрд) входить вартість активів та вартість бізнес-втрат

В Парижі у понеділок, 27 березня, розпочалися слухання за позовом Ощадбанку до Російської Федерації в рамках двостороннього договору про захист інвестицій, який випливає з тотального знищення його інвестицій у Криму через незаконні дії Росії.

За даними прес-служби Ощадбанку, представники РФ на слухання не з’явилися. Слухання проводяться у приміщенні Міжнародної торгово-промислової палати (ICC) та загалом мають тривати три дні.

«У матеріалах справи понад 4000 сторінок, а доказова база містить повне та аргументоване підтвердження юридичної позиції банку.  Позов Ощадбанку – перший стосовно втрати активів у Криму, який буде заслухано не тільки щодо юрисдикції, а також по суті та оцінці втрат», – прокоментував «Економічній правді» Андрій Пишний, голова правління банку.

По закінченні слухань в ICC судді перейдуть до довготривалих обговорень перед прийняттям рішень.

Зазначимо, Ощадбанк зробив перший крок до повернення втрачених інвестицій у Криму ще в липні-2015, надіславши офіційне повідомлення до уповноважених представників РФ про претензії через незаконне поводження з майном, яке належить банку.

Представники РФ на повідомлення не відреагували, і це змусило Ощадбанк скористатися правом на початок арбітражного процесу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло