McDonald’s заборгував $1 млрд податків

McDonald’s заборгував $1 млрд податків

Єврокомісія розслідує законність роботи міжнародних корпорацій на території ЄС

McDonald’s заборгував $1 млрд податків
Фото Анна Наконечна для mind.kiev.ua

Розслідування Євросоюзу щодо корпорації McDonald’s виходить на завершальну стадію після того, як посадові особи зібрали інформацію про те, що мережа ресторанів навмисно зменшувала задекларовані прибутки за допомогою виплат головної компанії, що знаходиться в Люксембурзі. Про це повідомляє Bloomberg.

Компанію підозрюють у відмиванні грошей, ухиленні від сплати податків і розтраті державних коштів.

Комісар ЄС у справах конкуренції Маргрет Вестеджер вже змусила Apple заплатити 13 млн євро у серпні минулого року як наслідок незаконної угоди з Ірландією.

Наступними у списку, за словами єврокомісара, йдуть Amazon і McDonald’s. На кону мільярди, виведені транснаціональними компаніями в податкові гавані інших країн, а це означає, що в тих країнах, де компанії мають найвищі продажі, вони не повною мірою сплачують податки і знаходяться поза досяжністю влади.

У відповідь на розслідування Євросоюзу «Мак» оголосив у грудні, що її головний офіс у Люксембурзі платитиме податки у Великобританію, де створить міжнародну холдингову компанію, яка отримуватиме всі ліцензійні виплати, отриманої від використання інтелектуальної власності за межами США.

Окрім розслідування ЄС профспілки та групи споживачів звинувачують виробника «Біг Маків» в ухиленні від сплати податків у Європі на суму не менш як $1 млрд між 2009 і 2013 рр.

«McDonald’s ─ це символ загальної системи хижості і жадібності транснаціональних компаній, всі вони ухиляються від сплати податків», ─ заявив один із високо посадовців Євросоюзу, кандидат у президенти Франції Жан-Люк Меланшон.

Нагадуємо, у 2016 році фінансовий відділ Генеральної прокуратури Франції відкрив попереднє розслідування у справі про «відмивання грошей і ухилення від сплати податків організованою злочинною групою».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло