В США знайдено місто без мобільного зв’язку та Інтернету

В США знайдено місто без мобільного зв’язку та Інтернету

Будь-якими електромагнітними приладами тут користуватися заборонено

В США знайдено місто без мобільного зв’язку та Інтернету
фото Голос Америки

У місті Ґрін-Бенк в Західній Вірджинії, яке знаходиться за 4 години їзди від Вашингтона, панують свої закони: тут мешканцям заборонено користуватися мобільними телефонами, бездротовим інтернетом, мікрохвильовками, а дітям навіть гратися радіокерованими літачками. Про місто, де живе всього 150 мешканців, розповідає Голос Америки.

Причина відсутності зв'язку ─ могутні радіотелескопи, чутливі до електромагнітних хвиль. Територія навколо них площею в 33 тисячі кв. км ─ це Національна зона тиші. Тут не можна встановлювати вежі мобільного зв'язку. І чим ближче до телескопів, тим суворіші стають заборони. Площа діаметром у 16 км навколо обсерваторії має найбільше обмежень, де не можна вмикати жодного електричного приладу, в т.ч телевізора чи радіо. І за дотриманням цих правил суворо стежать.

Технік Джона Басерман виконує обов'язки «технічного поліцейського». Він їздить вулицями містечка і вибірково зупиняється біля якогось із будинків. Обладнання показує йому, чи є всередині заборонені предмети. Далі із порушниками вже розмовляють працівники обсерваторії. Вони й самі працюють у спеціальних кімнатах-саркофагах, які не пропускають електромагнітні хвилі.

Працівник обсерваторії Майкл Ґолстайн порівнює ці кімнати-саркофаги із підводним човном. Як у човен не може проникнути вода, так і в ці ізольовані спецматеріалами кімнати не проникають жодні електромагнітні хвилі.

Навіть мікрохвильова піч працює у спеціальному металевому контейнері.

«Вона не увімкнеться, поки ми на замкнемо ось ці двері», ─ каже працівник обсерваторії. Таким чином учені намагаються зменшити вплив техніки на радіотелескоп.

Майкл на території обсерваторії користується тільки дизельним авто. Машина на бензині має електричну систему запалювання, і вона також може нашкодити телескопам. Шлагбаум біля обсерваторії також механічний.

«Найчутливіший» і найбільший у світі телескоп має розмір, як футбольне поле. Якщо інопланетні цивілізації вирішать зв'язатись із землянами, цей телескоп запеленгує їх першим. Щоправда, поки що вчені лише чекають на такий сигнал. «Ми поки що не отримували жодного повідомлення від інопланетних цивілізацій», ─ каже вчений Річард Лінч.

Місцеві мешканці поважають роботу вчених і насправді задоволені життям без технічного прогресу.

«Замість того, щоб сидіти кожен перед своїм екраном, ми ловимо рибу, ходимо в гості один до одного, весело проводимо час. У цьому набагато більше позитивного, ніж негативного, ─ вважає мешканка Ґрін-Бенка Шері. ─ Замість переписки у Facebook ми просто розмовляємо один з одним, як у старі добрі часи».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті