Реєстрація електромобілів в Україні у I кварталі-2017 зросла більш ніж удвічі

Реєстрація електромобілів в Україні у I кварталі-2017 зросла більш ніж удвічі

Загалом за 2016-й та І квартал поточного року в Україні вперше зареєстровано 2284 електромобіля

Показники реєстрації електромобілів в Україні (нових та старих) за січень-березень поточного року зросли в 2,1 рази порівняно з тим же періодом 2016 року – до 620 одиниць.

Про це посилаючись на Головний сервісний центр МВС, повідомляє «Інтерфакс».

«Найбільший попит на електромобілі, за даними сервісних центрів МВС, простежується у Києві (528), В Одеській (486) І Харківській (446) областях. Далі – Дніпропетровська (134), Львівська (127), Київська і Запорізька області», – розповів керівник ДСЦ МВС Владислав Криклій.

Згідно презентованої в четвер міністром інфраструктури України Володимиром Омеляном стратегії розвитку електротранспорту в Україні, частку електромобілів до 2020 року планується довести до 15% загальних продажів автомобілів в країні.

Для стимулювання ринку планується тимчасово, до 1 січня 2023 року, звільнити від ПДВ імпорт і подальші поставки електротранспорту (за винятком електробусів) і зарядних станцій, а також звільнити його від сплати акцизу.

Потім планується до 2028 року скасування імпортного ПДВ на комплектуючі до електротранспорту та зарядних станцій. На цьому ж етапі очікується початок масового виробництва електромобілів в Україні.

Третій етап передбачає тимчасове – до 1 січня 2033 року – введення нульової ставки ПДВ на вироблений в Україні електротранспорт, зарядні станції і комплектуючі до нього. Положення концепції відображені у відповідному законопроекті, прийняття якого очікує ринок.

Нагадаємо, Мінінфраструктури розробило закон, що сприятиме значному – більш ніж на 40% – здешевшанню електромобілів для населення. Робочу версію законопроекту міністр інфраструктури Володимир Омелян презентував 17 березня.

7 квітня міністр заявив, що очікує протягом місяця на прибуття до України корейської делегації для предметного вивчення можливості виробництва електрокарів у нашій країні. 

Зазначимо, Україна вже посіла 5-е місце у міжнародному рейтингу за темпами розвитку електромобілів, залишивши позаду таких лідерів, як США, Японія чи Нідерланди.Наша країна набрала майже 39 балів і потрапила до п'ятірки лідерів завдяки швидкому зростанню частки електрокарів у числі нових автомобілів, куплених українцями минулого року. Із загальної кількості зареєстрованих вперше у 2016 році авто на електромобілі припадає 4%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло