У Туреччині розпочався референдум щодо розширення влади Ердогана

У Туреччині розпочався референдум щодо розширення влади Ердогана

В країну може повернутися диктатура і смертна кара

У Туреччині розпочався референдум щодо розширення влади Ердогана
кадр з відео CNN

У Туреччині в неділю 16 квітня проходить референдум з питання про внесення суттєвих поправок у Конституцію країни. Голосування визначить: залишиться країна з парламентсько-президентською формою правління чи її буде змінено на президентсько-парламентську. Про це повідомляє CNN.

«У країні 16 квітня відкриється 167 140 виборчих дільниць, у списках голосування 55 319 222 громадянина», ─ ідеться у повідомленні ЦВК Туреччини.

Відомо, що перші виборчі дільниці відкрилися у Туреччині вже о 7-й ранку.

Якщо турецькі виборці скажуть «так» на референдумі, то після внесення змін до Конституції президент зможе сам призначати міністрів та вищих державних чиновників, оголошувати надзвичайний стан та розпускати парламент.

Також він буде одночасно й очільником уряду, а посаду прем'єр-міністра скасують у 2019 році.

Крім того, Ердоган отримає можливість залишатися при владі упродовж двох п'ятирічних термінів ─ до 2029 року. Також він зможе знову очолити керівну Партію справедливості та розвитку.

Кількість депутатів у парламенті збільшиться з 550 до 600, і їх вибори проходитимуть в один день із президентськими – раз на 5 років.

Турецька опозиція попереджає, що такі зміни призведуть фактично до диктатури в країні.

У разі перемоги на референдумі Ердоган має намір відновити смертну кару.

Відновлення смертної кари в Туреччині означатиме припинення будь-яких переговорів щодо вступу країни в Євросоюз, заявив голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

Нагадаємо, між Туреччиною та Нідерландами загострилися стосунки після того, як влада Нідерландів видворила двох турецьких міністрів, що мали агітувати за Ердогана.

Крім того, з подібних причин виникла напруга й у відносинах Анкари з Берліном. Ердоган порівняв політику Німеччини щодо Анкари з діями нацистів. Меркель назвали такі заяви абсолютно неприйнятними.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло