Войцех Бальчун: анонсований міністром інфраструктури потяг до Ірану не доїде

Войцех Бальчун: анонсований міністром інфраструктури потяг до Ірану не доїде

Залізничні колії ще не збудували

19 квітня міністр інфраструктури Володимир Омелян після зустрічі з іранською делегацією зробив гучну заяву щодо того, що Україна та Іран домовились запустити тестовий потяг для транспортування сільськогосподарської продукції, зокрема, збіжжя, з України до Ірану. Тестовий потяг сполученням Україна – Іран може піти вже влітку 2017 року, наголосив міністр. 

За словами Володимира Омеляна, він також запропонував іранцям розглянути можливість транспортування іранської нафти до України і перспективи будівництва нафтопереробного заводу на території нашої держави.

Войцех Бальчун, глава «Укрзалізниці», прокоментував цю інформацію на своїй сторінці у Facebook.

«19 квітня міністр заявляє, що вже влітку буде запущений тестовий потяг сполученням Україна – Іран для транспортування сільськогосподарської продукції. Маршрут проляже територією Грузії та Азербайджану. ОК, для фахівців УЗ – це новина», – написав Бальчун.

Щоб уникнути звинувачень в упередженості, Войцех Бальчун не став особисто коментувати цю заяву.

Замість цього він процитував слова експерта Олександра Кави з цього приводу: «Цей потяг може дійти тільки до азербайджансько-іранського кордону у місті Астара. Залізничні перевезення можливі з Батумі тільки в Астару. До найближчої іранської залізничної станції Рашт – 160 км. І цей шлях ще треба збудувати. На це може піти 3-4 роки. Якщо туди прибуде українська сільськогосподарська продукція, її доведеться вантажити на автомобілі і так ввезти територією Ірану».

«Я затявся втягуватись у беззмістовну полеміку з паном міністром. Українське суспільство має право відділити зерно від полови», – резюмував Войцех Бальчун.

Нагадаємо, 11 квітня міністр інфраструктури України заявив, що керівництво «Укрзалізниці» не відповідає потребам України і має бути звільнене.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло