На Apple у РФ завели справу за порушення антимонопольного законодавства

На Apple у РФ завели справу за порушення антимонопольного законодавства

Компанії загрожує штраф у $86 000

На Apple у РФ завели справу за порушення антимонопольного законодавства
iPhone 6s and iPhone 6s Plus
фото Apple Inc.

Федеральна антимонопольна служба РФ (ФАС) порушила адміністративну справу відносно російського представництва Apple – ТОВ «Еппл Рус».

Про це повідомляє російський Интерфакс, посилаючись на заяву відомства. Раніше ФАС постановила, що компанія порушила антимонопольне законодавство в частині незаконної координації цін на iPhone 5 і 6 покоління.

Як повідомляв тоді заступник голови ФАС Андрій Царіковський, рішення щодо штрафу відомство прийме аж через кілька місяців.

«Штраф, я думаю, буде, але, як ви знаєте, антимонопольна справа і адміністративна ─ дві різних справи. Через деякий час буде розгляд адміністративної справи», ─ заявляв Царіковський.

«Еппл Рус» може загрожувати штраф до 5 млн рублів ($86 200) за координацію економічної діяльності.

Антимонопольна служба РФ порушила справу проти Apple у серпні минулого року. Відомство виявило ознаки координації ціноутворення на iPhone 6S і 6S Plus в мережах як мінімум 16 російських рітейлерів і дистриб'юторів.

Раніше розслідування ФАС виявило, що з початку офіційних продажів смартфонів iPhone 6S і iPhone 6S Plus у Росії більшість рітейлерів встановили на них однакові ціни й утримували їх протягом певного часу. Крім того, служба встановила збіг цін рітейлерів і на інші моделі смартфонів Apple. Такі збіги можуть бути результатом координації ціноутворення, яка привела до встановлення цін на ринку і прийняття так званих «рекомендованих» цін в якості обов'язкових, вважає ФАС.

Сама Apple раніше спростувала звинувачення ФАС, повідомивши, що реселлери встановлюють свої власні ціни на продукти американського виробника.

При цьому в антимонопольному відомстві Росії зазначили, що останнім часом глобальна Apple тісно співпрацювала з ФАС, надаючи необхідні матеріали, і вже в процесі розгляду справи переглянула ціни на iPhone в мережах продажу.

Нагадаємо, в Австралії комітет захисту прав споживачів подав на Apple в суд за порушення прав покупців. Компанія змушує клієнтів ремонтувати свої пристрої тільки в Apple.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло