Суд зупинив дію постанови НКРЕКП про тарифи на доступ до входів в ГТС

Суд зупинив дію постанови НКРЕКП про тарифи на доступ до входів в ГТС

Це – забезпечувальний захід за позовом одного з народних депутатів

Окружний адміністративний суд Києва зупинив дію постанови Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, №348 від 28 березня «Про встановлення тарифів на послуги транспортування газу для споживачів України для точок входу і виходу для ПАТ «Укртрансгаз».

Як зазначено у рішенні суду від 27 квітня, оприлюдненому в Єдиному держреєстрі, передає «Інтерфакс», дію постанови НКРЕКУ зупинено як забезпечувальний захід за позовом одного з народних депутатів.

Повідомляється, що у своїй позовній заяві депутат стверджує, що НКРЕКУ на засіданні 10 квітня вирішила скасувати свою постанову №348 повністю, однак під час оформлення рішення протиправно змінили – скасувавши тільки частину постанови №348, і залишивши в силі ту його частину, що стосується входу в ГТС.

Нагадаємо, з квітня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, планувала запустити тарифну систему «вхід-вихід» для газотранспортної системи. Представники газовидобувних і металургійних підприємств України відразу розкритикували запропоновану систему через високі тарифи. 

До дискусії щодо доцільності введення за новою методологією НКРЕКП тарифів на транспортування та розподіл природного газу приєдналася й Group DF. Кампанію, розгорнуту проти, як висловилася прес-служба компанії Дмитра Фірташа, «плати за потужність», назвали «заснованою на дилетантстві і брехні». 

Зазначимо, згідно з рішенням НКРЕКУ, кожен споживач повинен був щомісяця платити за розподіл газу фіксовану суму, що залежить від максимальної пропускної здатності його лічильника, незалежно від фактичних обсягів споживання. У той же час ціна закуповуваного абонентом газу вже не буде включати вартість транспортування й розподілу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло