Україна хоче направити 100 млн євро з отриманого від Німеччини кредиту на закупівлю приміських поїздів

Україна хоче направити 100 млн євро з отриманого від Німеччини кредиту на закупівлю приміських поїздів

Яке місто запропонує кращу концепцію використання електричок, те й отримає нові та комфортні приміські потяги

Мінінфраструктури веде переговори з урядом Німеччини щодо направлення 100 млн євро у рамках раніше досягнутої домовленості про надання Україні незв'язаного фінансового кредиту в 500 млн євро на оновлення приміських електричок «Укрзалізниці».

Про це повідомила прес-служба міністерства.

«Планується, що за ці кошти буде придбано 10-15 нових приміських електричок для потреб Укрзалізниці», – наголосив міністр інфраструктури Володимир Омелян під час наради в Одеській міській раді, яка відбулась у п’ятницю, 12 травня.

За словами міністра, це не буде просто транспорт, який вийде на маршрути й демонструватиме збитковість.

«Укрзалізниця» скаржиться, що приміські електрички є збитковими, але насправді за проїзд сплачують не більше 20% пасажирів, тому потрібно ввести нормальну систему оплати, контроль, прибрати зловживання – і збитковість перетвориться на щонайменше беззбитковість, а при нормальному підході ми зможемо побачити прибуток», – впевнений Володимир Омелян.

Нагадаємо, «Укрзалізниця» сьогодні оголосила, що у поточному році не виконає план із будівництва на власних потужностях 3 000 вантажних вагонів. Невиконання такого плану пояснюється серйозними проблемами з матеріально-технічним забезпеченням, а також складністю ринку вагонобудування як такого. 

У квітні міністр інфраструктури України заявив, що керівництво «Укрзалізниці» не відповідає потребам України і має бути звільнене. Омелян наголосив, що вирішення проблем «Укрзалізниці» потребує кадрових рішень від Кабміну. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло