Прес-конференція Петра Порошенка: основні тези

Прес-конференція Петра Порошенка: основні тези

Президент натякнув, що буде балотуватися на другий термін

Прес-конференція Петра Порошенка: основні тези
фото Офіційний сайт Президента України

У неділю 14 травня на прес-конференції з нагоди Дня Європи та надання Україні безвізу Петро Порошенко відповідав на питання журналістів стосовно гострих проблем сьогодення.

Петро Порошенко прокоментував плани щодо висування своєї кандидатури на другий термін.

«У президенти може балотуватися кожен громадянин України, якому є 35 років. Мені вже є 35 років… Думаю, на сьогодні зарано говорити про склад кандидатів у президенти, – сказав Порошенко. – Ще є два роки президентських повноважень. Є ще багато чого, що треба зробити.... У  вересні у своїй доповіді у Верховній Раді я представлю своє бачення розвитку країни на цей та наступний роки», – зазначив президент.

Безвізовий режим дозволить українцям не витрачати час у візових центрах та заощаджувати кошти на оформлення документів. За словами Порошенка, без віз також можна буде в'їхати і в більш ніж 30 країн «білого списку» шенгенської зони, переговори по яких вже закінчуються, або вже завершені. Серед цих країн є і держави Південної Америки і Азії.

«Вже сьогодні біометричні паспорти мають понад 3 млн українців. Звичайні закордонні паспорти має ще мільйон громадян», – заявив президент. Він додав, що громадяни із чинними шенгенськими візами можуть так само вільно подорожувати Європою.

Конституційна реформа, за словами Порошенка, це стосується недоторканності суддів, яку було знято, політичної заангажованості суддів і судової реформи з реформуванням Верховного Суду і ліквідацією спеціалізованих судів.

«Зараз ця реформа перебуває на завершальному етапі», – сказав він, додавши, що ініціював ще кілька змін у Конституцію: децентралізація, зняття депутатської недоторканості, а також внесення змін до ст.10 Конституції щодо прав кримськотатарського народу.

Президент повідомив, що вже має декілька кандидатів на посаду Голови Національного банку України, основними критеріями відбору яких стали професіоналізм та патріотизм.

На його думку, питання про офіційне звільнення Валерії Гонтаревої у Верховній Раді буде розглядатися, коли буде визначена нова кандидатура на посаду з підтримкою Парламенту.

«Маю декілька кандидатів, але без того, щоб я їх не обговорив з представниками Верховної Ради, вважаю некоректним оприлюднювати їхні прізвища. Але я виходжу з критеріїв професіоналізму та патріотизму. Впевнений, що в Україні достатньо таких кандидатів», – зазначив Президент під час прес-конференції.

Президент також повідомив, що у 2015 році золотовалютні резерви держави складали 5 млрд доларів. На сьогоднішній день, після зарахування 1 млрд 100 млн доларів, які були конфісковані за рішенням суду як наслідок розслідування Генеральної прокуратури щодо команди попереднього президента, золотовалютні резерви держави складають більше 18 млрд доларів, йдеться на офіційному сайті президента.

«Вважаю, що це цифра, яка дуже яскраво демонструє кардинальні зміни, які відбулися в фінансово-банківській сфері», – сказав глава держави.

Порошенко заявив, що банкрутство Одеського припортового заводу (ОПЗ) є неприпустимим і необхідна його приватизація, можливості і терміни якої можна буде оцінити восени.

Президент України заявив, що джерелами доходів його інвестиційного банку (МІБ) не є співпраця з державними органами, а самим банком керує компанія з управління активами. «Прибуток не пов'язана з співпрацею з будь-якими державними позиціями і банк знаходиться в управлінні компанії з управління активами – як того вимагає закон», – сказав президент.

Журналісти звинувачували президента, що він нічого не робить для розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета, оскільки Порошенко раніше оголосив, що взяв його під свій контроль, але результатів немає ніяких. У свою чергу президент відповів, що робиться багато роботи, яка не помітна для ЗМІ. Він зазначив, що відразу після вбивства звернувся до іноземних посольств з проханням про допомогу в розслідуванні і подякував тим, хто таку допомогу надав.

Зрештою, заявивши що «ми всі перебуваємо в одному човні», Петро Порошенко призначив зустріч із журналістами-розслідувачами вже наступного тижня для обговорення доказів. Президент хоче почути, як він може допомогти слідству.

Що стосується полонених в Росії українців, зокрема, журналіста Романа Сущенка, Порошенко зазначив, що в його останній телефонній розмові з президентом РФ В. Путіним йшлося про звільнення громадян України. «У тому числі ми обговорили моє прохання негайно звільнити Сущенка з російської в'язниці», – сказав Порошенко.

Петро Порошенко порадив генеральному прокурору Юрій Луценку з трибуни Верховної Ради прозвітувати про рік роботи на цій посаді.

Президент України заявив, що провів декілька блискучих телефонних розмов із главою Білого дому Дональдом Трампом.

«Хочу прибрати будь-які дискусії про те, що, може, нам було б ефективніше залучити США до «нормандського формату». Я наголошую – вони залучені були і будуть», – сказав Порошенко, додавши, що Київ розраховує на ефективну підтримку з боку США.

«Найближчим часом планується обрати спеціального представника США, який відповідатиме за координацію взаємодії з Україною», – повідомив він.

Нагадаємо, сьогодні президент України вперше від 3 червня 2016 року провів прес-конференцію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло