Мальта стане хабом для української аграрної продукції
Київ шукає нові ринки збуту

16 травня президент України Петро Порошенко здійснив державний візит на Мальту, де провів зустріч із прем’єр-міністром країни Джозефом Мускатом.
Квоти на постачання української продукції в ЄС закінчуються надто швидко, тому Україна шукає нові ринки реалізації продукції.
Співпраця з Мальтою відкриває унікальні можливості для українських виробників на всьому європейському ринку, заявив Порошенко, слова якого цитуються на сайті українського президента.
Президент України вважає, що Мальта може стати хабом для українських аграріїв для постачання продукції в Північну Африку та Середземномор'я і відкрити нові можливості для української металургійної галузі, яка переживає спад через припинення поставок донбаського коксу.
Президент України та прем’єр-міністр Мальти обговорили проект відкриття логістичного центру компанії «Антонов» на Мальті для можливостей більш ефективної роботи на африканському континенті. Реалізація проекту може розпочатися вже в найближчі місяці.
При цьому в Українському клубі аграрного бізнесу (УКАБ) заявили, що Україна повністю використала безмитні квоти на експорт в ЄС основних груп товарів уже в I кварталі 2017 році.
«Станом на березень вже повністю використані безмитні квоти на експорт за 6 групами товарів: мед натуральний, цукор, крупи і борошно, виноградний і яблучний соки, кукурудзу та оброблені томати», – повідомив УКАБ.
Крім того, на 86% використана квота по пшениці, а також в I кварталі поточного року повністю вичерпана квота на імпорт м'яса птиці.
Як відзначили в Українському клубі аграрного бізнесу, подібна ситуація з достроковим використанням квот спостерігалася і в минулому році.
Тим часом, за даними УКАБ, в цьому році повинні бути збільшені обсяги квот на безмитний експорт меду натурального, круп і борошна, оброблених томатів, виноградного соку і зернових – вівса, пшениці, кукурудзи і ячменю.
Угоду про асоціацію з ЄС було підписано ще в 2014 році. Згідно з документом, Україна отримала право без мит постачати в ЄС 36 товарних позицій в рамках затверджених обсягів тарифних квот, а для інших груп товарів були знижені ставки ввізних мит.
Однак торговельна практика показала, що українські виробники по найбільш затребуваних товарах повністю вибирають тарифні квоти ще до завершення першого півріччя.
Нагадаємо, посол Індії в Україні Манодж Бхарті під час конференції зазначив, що його країна дуже зацікавлена в імпорті бобових і соняшникової олії з України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].