Польська PGNiG вимагає від Єврокомісії оштрафувати «Газпром» і створити конкурентні умови на ринку газу

Польська PGNiG вимагає від Єврокомісії оштрафувати «Газпром» і створити конкурентні умови на ринку газу

PGNiG передасть свої пропозиції Єврокомісії до 19 травня

Польська PGNiG вимагає від Єврокомісії оштрафувати «Газпром» за порушення норм антимонопольного законодавства і створити конкурентні умови на газовому ринку. Серед головних звинувачень PGNiG на адресу «Газпрому» – сегментація ринку, завищення цін на газ, залежність вартості газу від контролю над інфраструктурою.

Про це повідомив глава компанії Петро Возняк під час прес-конференції з нагоди подачі заяви щодо антимонопольного розслідування проти «Газпрому», передає ТАСС.

«Єврокомісія повинна фінансово покарати «Газпром» і створити конкурентні умови на ринку газу, – заявив Возняк. – Порушення «Газпрому» мають довгостроковий і серйозний характер. Вони довели до серйозних порушень на газовому ринку Центральної Європи. Це стосується як конкуренції на ринку газу, так і фінансових втрат споживачів».

PGNiG звинувачує російський холдинг у «багаторічному порушенні норм антимонопольного законодавства», пропонуючи, крім фінансового покарання, накласти на нього додаткові зобов'язання.

Компанія також вважає, що «Газпром» повинен надавати клієнтам «право одноразово встановлювати формулу розрахунку ціни у контракті, пов'язану з ціною на конкурентних європейських ринках разом з механізмом перевірки цієї ціни у процедурі арбітражу».

«Це дозволить зробити ціни ринковими для споживачів і не дозволить «Газпрому» їх завищувати», – пояснив Возняк на прес-конференції.

PGNiG пропонує також, щоб «Газпром» ввів зміни до процедури «бери або плати» за рахунок зниження поточного максимального рівня обов'язкового отримання газу в довгострокових контрактах для клієнтів з Центральної та Східної Європи до рівня максимум 75%.

Зазначимо, PGNiG – це державна нафтогазова компанія Польщі, що займається видобутком природного газу і сирої нафти, а також зберіганням і продажем. Заснована в 1976 році, вона – одна з лідерів рейтингу 500 найбільших польських компаній. Є однією з найбільших компаній, що мають лістинг акцій на Варшавській фондовій біржі. Займається продажем нафти й газу в Лівії, Пакистані, Чехії, Данії та Німеччини.

Нагадаємо, на початку 2016 року Антимонопольний комітет України оштрафував «Газпром» на 85 млрд грн за «порушення економічної конкуренції у вигляді бездіяльності, яке полягало у неприйнятті заходів щодо забезпечення отримання послуги з транзиту природного газу по магістральних трубопроводах через територію України на обґрунтованих умовах і було б неможливо за умов існування значної конкуренції на ринку, і призвело до ущемлення інтересів «Нафтогазу України» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з транзиту природного газу по магістральних трубопроводах по території України як покупця». Через два місяці відомство нарахувало пеню на цей штраф, оскільки «Газпром» не сплатив штраф.

Після цього АМКУ подав позов про примусове стягнення штрафу з «Газпрому» на 172 млрд грн. Вимоги комітету повністю задовольнив Господарський суд Києва.

16 травня Вищий господарський суд України відхилив касацію «Газпрому» на рішення Антимонопольного комітету про стягнення штрафу з російської компанії в розмірі 171,932 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло