ЄС оголошує війну жорстокості в соцмережах

ЄС оголошує війну жорстокості в соцмережах

Facebook, Twitter та YouTube доведеться слідувати новим законам або платити величезні штрафи

Facebook, Twitter та YouTube зіштовхнуться з новими жорсткими загальноєвропейськими законами, які змусять їх видаляти образливі висловлювання та відверто сексуальні відеоролики або платити значні штрафи. Про це повідомляє The Guardian.

Міністри ЄС у вівторок схвалили пропозиції Єврокомісії, які направлені на боротьбу з ростом небажаних відеоматеріалів, що розміщуються на платформах соціальних мереж. 

Запропоновані правила, які ще треба буде узгодити з Європарламентом, щоб вони стали законом, є першими на рівні ЄС, що стосуються питань розпалення ненависті і відверто сексуального відео. Ці правила ще не опубліковано, найближчими тижнями відбудеться так званий «трилог» – дискусія між учасниками перемовин із ЄС, Європарламенту та Ради ЄС

ЄС має на меті ввести одне правило управління відеоконтентом для всіх країн Європи. Серед пропозицій вказано, що коли надання відеоматеріалів є «невід’ємною частиною» послуг, які компанія надає у соціальних мережах, їм необхідно вжити усіх необхідних заходів для блокування відеороликів з вираженням та закликами до ненависті і контенту, який виправдовує тероризм, з їх платформ.

Нагадаємо, минулого року Facebook використовувався у якості платформи для небажаних матеріалів. У квітні тайський чоловік у прямому ефірі вбив свою 11-місячну дитину. Це був лише один із низки інцидентів, серед яких вбивство 74-річного чоловіка у Клівленді та сексуальне насилля на 15-річною дівчиною із Чикаго.

Для боротьби проти розпалювання ненависті та фейкових новин, уряд Німеччини розробив законопроект, який загрожує медіа-гігантам штрафом у розмірі до 50 млн євро, якщо ті не зможуть видаляти образливі повідомлення негайно. 

Для пришвидшення процесу видалення відео, яке демонструє вбивства та інші акти насильства Facebook візьме на роботу понад 3000 людей протягом наступного року. 

Як повідомлялось, у мережу потрапили таємні правила і принципи, що стосуються політики модерування сторінок користувачів, записів та коментарів у соцмережі Facebook. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті