СБУ: механізм блокування російських сайтів ще не розроблений

СБУ: механізм блокування російських сайтів ще не розроблений

Про це заявив глава Служби безпеки України Василь Грицак

Глава Служби безпеки України Василь Грицак підкреслює, що механізм блокування російських інтернет-ресурсів поки не розроблений, але процес йде.

«Механізм ще не розроблений, але буде введений», – сказав Грицак журналістам у четвер, 25 травня, відповідаючи на питання агентства «Інтерфакс».

При цьому він підкреслив, що такий механізм розробляється.

Нагадаємо, 16 травня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Указ набув чинності у день опублікування.

Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси Mail.ru, «Яндекс», «ВКонтакте» та «Одноклассники», а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, «НТВ Плюс», РБК, ТНТ, «Первый канал».

Загалом у списку санкцій України – 1228 фізичних осіб та 468 юридичних.

Згодом НКРЗІ розповсюдила повідомлення, згідно з яким відмова від виконання указу президента про блокування підсанкційних російських інтернет-ресурсів може тягнути за собою цивільну, адміністративну та навіть кримінальну відповідальність «відповідно до закону».

Мобільні оператори «Київстар», «Vodafone Україна» і lifecell почали блокування російських сайтів, що потрапили під санкції, 17 травня. 

Виконуючи вимоги зазначеного указу, телеком-оператори розпочали технічні заходи щодо обмеження надання послуг доступу до вказаних веб-сайтів відповідно до технічних можливостей.

А 19 травня зранку мобільний оператор lifecell і телеком-провайдер «Тріолан» повністю заблокували доступ користувачів до підсанкційних російських сайтів. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті