Оболонський райсуд звернувся до Вищої ради правосуддя з проханням відреагувати на заяви Юрія Луценка

Оболонський райсуд звернувся до Вищої ради правосуддя з проханням відреагувати на заяви Юрія Луценка

За словами адвоката екс-президента Януковича, на судову гілку влади з боку правоохоронних відомств відбувається тиск

На засіданні суду в понеділок, 29 травня, адвокат Віктора Януковича Віталій Сердюк зазначив, що на минулому тижні спостерігалася масова атака на судову гілку влади з боку правоохоронних відомств шляхом прямих погроз.

Зокрема, вдавалися до підпалів приміщень судів і прямих погроз суддям, котрі виносять незручні для Генпрокуратури рішення, передає слова адвоката «Інтерфакс».

Оболонський райсуд погодився з аргументами адвокатів екс-президента України Віктора Януковича й звернувся до Вищої ради правосуддя з проханням відреагувати на заяву генпрокурора Юрія Луценко й інших посадових осіб. 

«Такі дії генерального прокурора та інших посадових осіб, такі висловлювання, якщо вони мали місце, є неприпустимими. Тому певні матеріали суд направить до Вищої ради правосуддя, у якого є повноваження реагувати, в тому числі й щодо генерального прокурора України», – відповів, погоджуючись зі стороною захисту, суддя Владислав Дев’ятко на засіданні.

Адвокат Сердюк закликав суддів не виконувати прямі й непрямі вказівки представників інших органів влади, підготувати й спрямувати заяви для прийняття необхідних заходів із забезпечення незалежності судів в органи судового самоврядування й Вищу раду правосуддя, а суддівську адміністрацію забезпечити безпекою й охороною приміщень судів.

Наразі захист Януковича висловлює свою позицію щодо матеріалів, наданих прокуратурою у якості аргументів для того, аби справа зі звинувачення Януковича у держзраді розглядалася у спеціальному (заочному) порядку 

Як повідомлялося раніше, захист Януковича попросив забезпечити явку в суд Юрія Луценка для забезпечення принципу змагання у процесі у зв’язку з висловленим бажанням генпрокурора підтримувати державне звинувачення. 

Нагадаємо, Янукович звинувачується у скоєнні низки злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків; передбачає позбавлення волі на термін від 7 до 12 років), ч. 1 ст. 111 (державна зрада, передбачає позбавлення волі на термін від 10 до 15 років), ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій, передбачає позбавлення волі на термін від 10 до 15 років) КК України. 

Екс-президент України Віктор Янукович зі своїми адвокатами направив звернення до Європейського суду з прав людини через порушення його права брати участь в судових засіданнях у справі про державну зраду і через нібито недопуск його до судових засідань. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло