Литва відгородиться від Росії стіною

Литва відгородиться від Росії стіною

Спорудження огорожі розпочнеться наступного тижня

Литва відгородиться від Росії стіною
Фото Shutterstock

Литва починає будувати огорожу на кордоні з Росією. Роботи почнуться наступного тижня, повідомляє литовське видання Delfi.lt.

Захисне огородження на ділянці завдовжки 46,6 км уздовж держкордону Литви з Калінінградською областю РФ зведе компанія Gintreja. Стіна обійдеться в 1,3 млн євро.

Роботи мають бути завершені до 20 грудня цього року, огорожа буде зводитися в тих місцях, де кордон проходить по суші.

Директор Gintreja Гінтарас Брокявічюс пояснив, що будівництво огорожі розпочнеться в Юрбаркському районі, на ділянці протяжністю приблизно 10 км.

На відрізках уздовж держкордону з Калінінградською областю буде побудований металевий сегментний паркан приблизно двометрової висоти з додатковим обладнанням. Він буде зведений на ділянках від точки тристороннього перетину державних кордонів Литви, Польщі та Росії в районі Віштітіса (Віштинца) і відрізками буде продовжений в Шакяйському і Вілкавішкському районах до Німану.

На всій протяжності 109-кілометрового кордону вздовж Німану прикордонна служба вже обладнала технічні системи спостереження за кордоном. Кошти на обладнання огорожі виділені з бюджету Литви. Також планується до 2020 року звести паркан на кордоні Литви з Білоруссю. За словами правоохоронців, ці огорожі зводяться з метою приборкання контрабанди і захисту від нелегальної міграції.

Сама Gintreja огорожу не виробляє – вона купує її у литовського підприємства, яке Брокявічюс відмовився назвати з комерційних міркувань. За його словами, підприємство отримало кілька пропозицій купити огорожу біля російських виробників, навіть за подібною ціною, проте врешті-решт вони вибрали литовського виробника.

«Найбільший інтерес виявляли виробники, пропонуючи свою продукцію: пропозиція надійшла від поляків з датчанами і бельгійцями, але ми вибрали литовське підприємство, з ним підписали договір про виробництво. А взагалі дзвонили і Туреччина, і Китай, і кілька російських підприємств пропонували. Працювати з місцевими простіше: поляки, які пропонували, розмовляють тільки польською. Коли ціна була схожа, ми зробили вибір тільки тому, що було литовське підприємство. Яким би не було становище в державі, ми самі себе вважаємо патріотами», – сказав глава Gintreja.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло