Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
Переписка України з Росією в Twitter привернула увагу світових ЗМІ (ОНОВЛЕНО)

Переписка України з Росією в Twitter привернула увагу світових ЗМІ (ОНОВЛЕНО)

Геополітичне протистояння вдало поєдналося з гумором

Переписка України з Росією в Twitter привернула увагу світових ЗМІ (ОНОВЛЕНО)
фото Twitter

За розвитком діалогу в Twitter між Україною та Росією спостерігали видання The Independent та CNN.

«Посольство Росії у Великобританії, як правило, відоме своєю зухвалістю, але тепер офіційний аккаунт України долучився до інформаційної війни. І зовсім не хакерськими атаками, а добре зробленими «гіфками» – пише The Independent.

«Через домінуючий вплив Дональда Трампа і наші власні вибори колишній член СРСР вислизнув з нашої уваги», – пише британське видання про Україну, зауважуючи, що протистояння з Росією почалося з 2014 року після військового вторгнення РФ та анексії Криму.

Після того, як Путін під час зустрічі з Еммануелем Макроном згадав про «нашу» (маючи на увазі «російську») княжну Анну Ярославну, яка нібито поклала початок французько-російським дипломатичним зв’язкам, офіційний аккаунт України розмістив у Twitter картинку:

У ті часи, коли київська княжна Анна Ярославна поклала початок зв'язків Києва з Францією, Москви ще взагалі не було, – стверджують автори допису, припускаючи, що Росія намагається привласнити собі чужу історію.

«Росія» у Twitter відповіла, що пишається «спільною історією» України, РФ та Білорусі та заявила, що у добу Анни Ярославни Великий Новгород уже був достатньо розвиненим.

У відповідь на це український аккаунт розмістив «гіфку» із мультсеріалу «Сімпсони», на якій представник Радянського Союзу в ООН змінює свою табличку на «Росія».

«Ти зовсім не змінилася, чи не так?» – йдеться в звертанні «України» до «Росії».

На переписку двох країн у Твіттері звернули увагу багато світових ЗМІ та інтернет-користувачів.

«Світ побачив інноваційне використання дипломатії гіфок», – іронічно зазначив новинний канал CNN.

Слід зазначити, що авторський колектив профілю України у Twitter невідомий. Як стверджує DW, українські ЗМІ з посиланням на власні джерела писали, що проект курирує Адміністрація президента України.


Оновлено: За розвитком подій у Twitter слідкує «Голос Америки».

До суперечки між країнами підключилося МЗС РФ і заявило, що «у 1051 Київ був столицею єдиної Русі, яка включала території сучасних Білорусі, України та Росії». «Україно, не заздри», – пише відомство Лаврова.

На що український профіль відповів, що Київська Русь в ті часи простягалася до сучасних територій Естонії, Литви та Латвії, Польщі, Чехії та Румунії.

«Досить уже цих нісенітниць про триєдину націю, дотримуйтеся міжнародних законів, будь ласка», – зазначила «Україна», додавши «гіфку» здивованого Шерлока з однойменного серіалу.

Інтернет-користувачі з цікавістю стежать за перепалкою двох країн, залишаючи влучні коментарі:

«В які цікаві часи ми живемо: в Twitteri розгорнулася боротьба двох країн» – користувач @Miss Mary

«Друзі, хай ця фантастична сварка не обернеться використанням ракет, або захопленням КИМОСЬ чужого півострова, окей?» – користувач @Sipho Hlongwane.

Журналісти світових ЗМІ спостерігають за перепискою і вправляються в красномовних формулюваннях:

«Офіційний акаунт України в Twitter завдав удару у відповідь по Росії», – пише журналіст «Голосу Америки» Стів Герман.

«Овва! Україна та Росія сваряться у Twitter», – пише Яшар Алі з New York Magazine.

«Україна буквально тролить Росію у Twitter мемами із «Сімпсонів"», – констатує Стів Ковпак з американського каналу CNBC.

«Україна та Росія твітяться між собою, ще і gif-ки «Сімпсонів» використовують. Жити стало краще, товарищі. Жити стало веселіше», – зазначив Ювал Вебер, дослідник Центру Російських досліджень у Гарварді.

Mind слідкує за розвитком подій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті