Переписка України з Росією в Twitter привернула увагу світових ЗМІ (ОНОВЛЕНО)
Геополітичне протистояння вдало поєдналося з гумором

За розвитком діалогу в Twitter між Україною та Росією спостерігали видання The Independent та CNN.
«Посольство Росії у Великобританії, як правило, відоме своєю зухвалістю, але тепер офіційний аккаунт України долучився до інформаційної війни. І зовсім не хакерськими атаками, а добре зробленими «гіфками» – пише The Independent.
«Через домінуючий вплив Дональда Трампа і наші власні вибори колишній член СРСР вислизнув з нашої уваги», – пише британське видання про Україну, зауважуючи, що протистояння з Росією почалося з 2014 року після військового вторгнення РФ та анексії Криму.
Після того, як Путін під час зустрічі з Еммануелем Макроном згадав про «нашу» (маючи на увазі «російську») княжну Анну Ярославну, яка нібито поклала початок французько-російським дипломатичним зв’язкам, офіційний аккаунт України розмістив у Twitter картинку:
When @Russia says Anne de Kiev established Russia-France relations, let us remind the sequence of events pic.twitter.com/nBKhQdyKql
– Ukraine / Україна (@Ukraine) 30 травня 2017 р.
У ті часи, коли київська княжна Анна Ярославна поклала початок зв'язків Києва з Францією, Москви ще взагалі не було, – стверджують автори допису, припускаючи, що Росія намагається привласнити собі чужу історію.
«Росія» у Twitter відповіла, що пишається «спільною історією» України, РФ та Білорусі та заявила, що у добу Анни Ярославни Великий Новгород уже був достатньо розвиненим.
@Ukraine We are proud of our common history. 🇷🇺, 🇺🇦 & 🇧🇾 share the same historical heritage which should unite our nations, not divide us. pic.twitter.com/hdmkuGy22p
– РоссиЯ 🇷🇺 (@Russia) 30 травня 2017 р.
У відповідь на це український аккаунт розмістив «гіфку» із мультсеріалу «Сімпсони», на якій представник Радянського Союзу в ООН змінює свою табличку на «Росія».
«Ти зовсім не змінилася, чи не так?» – йдеться в звертанні «України» до «Росії».
@Russia You really don't change, do you? pic.twitter.com/HDfS9A8jWZ
– Ukraine / Україна (@Ukraine) 30 травня 2017 р.
На переписку двох країн у Твіттері звернули увагу багато світових ЗМІ та інтернет-користувачів.
«Світ побачив інноваційне використання дипломатії гіфок», – іронічно зазначив новинний канал CNN.
Слід зазначити, що авторський колектив профілю України у Twitter невідомий. Як стверджує DW, українські ЗМІ з посиланням на власні джерела писали, що проект курирує Адміністрація президента України.
Оновлено: За розвитком подій у Twitter слідкує «Голос Америки».
До суперечки між країнами підключилося МЗС РФ і заявило, що «у 1051 Київ був столицею єдиної Русі, яка включала території сучасних Білорусі, України та Росії». «Україно, не заздри», – пише відомство Лаврова.
Don't be jealous, @Ukraine. In 1051 Kiev was capital of the united #Rus which included territories of modern 🇧🇾, 🇺🇦 and 🇷🇺. pic.twitter.com/TMX5KiGAPl
– MFA Russia 🇷🇺 (@mfa_russia) 30 травня 2017 р.
На що український профіль відповів, що Київська Русь в ті часи простягалася до сучасних територій Естонії, Литви та Латвії, Польщі, Чехії та Румунії.
«Досить уже цих нісенітниць про триєдину націю, дотримуйтеся міжнародних законів, будь ласка», – зазначила «Україна», додавши «гіфку» здивованого Шерлока з однойменного серіалу.
Kyivan Rus stretched to modern-day areas of 🇪🇪 🇱🇹 🇱🇻 🇵🇱 🇸🇰 🇲🇩 too. Don’t give the “triune nation” nonsense pls and comply with int law pic.twitter.com/DVO9NToZiP
– Ukraine / Україна (@Ukraine) 30 травня 2017 р.
Інтернет-користувачі з цікавістю стежать за перепалкою двох країн, залишаючи влучні коментарі:
«В які цікаві часи ми живемо: в Twitteri розгорнулася боротьба двох країн» – користувач @Miss Mary
«Друзі, хай ця фантастична сварка не обернеться використанням ракет, або захопленням КИМОСЬ чужого півострова, окей?» – користувач @Sipho Hlongwane.
Guys. This fantastic twitter beef does NOT have to involve any missiles, or SOMEBODY invading someone else's peninsula, okay? pic.twitter.com/8elvb1LXyj
– Sipho Hlongwane (@comradesipho) 30 травня 2017 р.
Журналісти світових ЗМІ спостерігають за перепискою і вправляються в красномовних формулюваннях:
«Офіційний акаунт України в Twitter завдав удару у відповідь по Росії», – пише журналіст «Голосу Америки» Стів Герман.
«Овва! Україна та Росія сваряться у Twitter», – пише Яшар Алі з New York Magazine.
«Україна буквально тролить Росію у Twitter мемами із «Сімпсонів"», – констатує Стів Ковпак з американського каналу CNBC.
«Україна та Росія твітяться між собою, ще і gif-ки «Сімпсонів» використовують. Жити стало краще, товарищі. Жити стало веселіше», – зазначив Ювал Вебер, дослідник Центру Російських досліджень у Гарварді.
Mind слідкує за розвитком подій.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].