Скільки витрачають на оборону країни-члени НАТО

Скільки витрачають на оборону країни-члени НАТО

І чи справедливо їх звинувачує Трамп в ухиленні від сплати належних внесків

Скільки витрачають на оборону країни-члени НАТО
Витрати на оборону США, Британії, Франції, Німеччини та решти 24 країн, млрд
Джерело: NATO

Під час останнього саміту членів НАТО президент США Дональд Трамп звинуватив кілька країн альянсу, в тому числі Німеччину, в тому, що вони недостатньо коштів витрачали на оборону, змушуючи США брати на себе більшу частину фінансового та матеріально-технічного тягаря в НАТО.

Наприкінці березня повідомлялося, що Трамп навіть вручив канцлеру Німеччини Ангелі Меркель рахунок за оборону на суму в $375 млрд, які, на його думку, Німеччина заборгувала НАТО й Америці за оборону.

Міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн відкинула звинувачення Трампа, зазначивши, що крім фінансових інвестицій слід враховувати й вклад німецьких військових у спільних миротворчих місіях.

Однак НАТО наполягає на тому, щоб ліміт у 2% ВВП дотримувався більш серйозно, зазначає Reuters. Ще в 2014 році всі країни-члени блоку, які витрачали менше заявленого мінімуму, мали наростити військові витрати, щоб досягти поставленої мети за десять років.

Скільки витрачають на оборону країни-члени НАТО
Джерело: NATO

Згідно зі статистикою НАТО, США витратили близько $664 млрд на військові витрати в 2016 році. Це вдвічі більше за суму, яку виділили інші 27 країн-членів блоку, незважаючи на те що загальний ВВП цих країн перевищує ВВП США.

Тільки п'ять з 28 країн-членів НАТО, а саме США, Греція, Польща, Естонія та Велика Британія, виконують поставлені цілі щодо витрат в 2% ВВП на оборону.

Альянс підвищив загальні витрати вперше за останні 20 років у 2015 році, проте більша частина цього зростання витрат припала на США.

США витрачають найбільшу частку свого ВВП на оборону – 3,61%. Друга країна-член НАТО, яка витрачає найбільшу частку ВВП на оборону, – це Греція (2,38%), за даними НАТО. А ось Німеччина в минулому році витратила 1,19% ВВП, Франція – 1,78% ВВП.

Канада, Словенія, Бельгія, Іспанія і Люксембург – менше 1% ВВП.

Скільки витрачають на оборону країни-члени НАТО

НАТО визнає, що фактично повністю залежить від США, які постачають необхідні кошти, включаючи кошти на розвідку, дозаправку паливом у польоті, балістичні ракети і РЕБ з використанням бортового обладнання.

Тому Трамп за час президентського терміну буде намагатися змусити й інші країни-члени блоку підвищити свої військові витрати, йдеться в матеріалі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло