Мексика й США закінчили «солодку війну» й уклали угоду щодо поставок цукру
Виробники цукру в США висловили побоювання у зв'язку з «цукровою угодою»

Мексика і США домовилися щодо майбутнього поставок мексиканського цукру на американський ринок.
Уряди двох країн у вівторок досягли домовленостей щодо поставок мексиканського цукру на американський ринок, закінчивши таким чином «солодку війну», як ЗМІ охрестили цю конфліктну ситуацію, повідомляє Reuters. Війна тривала 3 роки, після того як американські виробники цукру звернулися до уряду для захисту від демпінгу імпортованого з Мексики цукру, що ввозився по субсидіях.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Міністр торгівлі США Вілбур Росс і міністр економіки Мексики Ільдефонсо Гуахардо повідомили на спільній прес-конференції у Вашингтоні, що Мексика погодилася знизити до 30% від узгодженої раніше квоти на обсяг цукру-рафінаду, що постачається в США з Мексики.
За попередніми домовленостями, ліміт поставок становив 53% від узгодженої квоти. Зменшити ці поставки вимагали американські виробники цукру, які зазнавали збитків через дешевший мексиканський цукор.
«Зменшення квот є частиною нашої угоди, яка дозволить нейтралізувати претензії (з боку США)», – заявив міністр економіки Гуахардо в ефірі радіо Formula з Вашингтона, де велися переговори на цю тему.
При цьому до поставок мексиканського рафінаду не будуть застосовуватися компенсаційні мита з боку США. Міністерство економіки Мексики повідомило, що досягнуто домовленості про збільшення поставок цукру-сирцю в США на 10%.
При цьому американські виробники цукру залишилися незадоволені новою угодою.
«Представники цукрової промисловості США стурбовані тим, що угода містить велику лазівку в розділі, що стосується додаткових американських потреб. Мексика може використовувати цю лазівку для того, щоб постачати в США цукор за демпінговими цінами через субсидії, що призведе до зменшення інвестицій в американські цукропереробні потужності», – йдеться в заяві Американського альянсу виробників цукру.
Його члени вважають, що ця лазівка позбавляє уряд США повноважень визначати, які види цукру потрібно імпортувати. На їхню думку, ці повноваження тепер повністю переходять до мексиканської влади.
Представники альянсу пообіцяли працювати з урядом США над усуненням цієї проблеми таким чином, щоб угода «не підривала можливості міністерства сільського господарства США ефективно управляти цукровою програмою».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.