Споживчі настрої українців зросли до максимуму за 2 роки

Споживчі настрої українців зросли до максимуму за 2 роки

Про це свідчать результати дослідження, проведенного компанією GfK Ukraine

Індекс споживчих настроїв в Україні в травні виріс на 3,2 пункту – до 58 (за шкалою від 0 до 200), що є найвищим його значенням з липня 2014 року.

Про це передає Інтерфакс.

«У травні 2017 року значення індексу особистого матеріального стану, очікуваних його змін і індексу розвитку економіки в найближчий рік досягли максимального рівня за два роки», – відзначили аналітики компанії.

За даними дослідження, одночасно індекс очікуваної динаміки безробіття впав в травні на 6,7 пункту і також зафіксований на мінімальному рівні за два роки -135,7.

«Цей результат свідчить про те, що в сприйнятті громадян стан справ в економіці покращується, а кризовий період пройдено», – вважають в GfK Ukraine.

Згідно з дослідженням, найбільше зріс індекс очікуваного зростання економіки – на 10,8 пунктів, до 56,1.

Індекс інфляційних очікувань виявився за підсумками травня на 2,8 пункту нижче квітневого рівня і склав 181,1 пункту.

Згідно з дослідженням, українці краще оцінюють і своє поточне становище, індекс якого покращився на 1 пункт – до 51,2. Це сталося за рахунок підвищення індексу особистого поточного стану відразу на 4,7 пункту – до 47,7, тоді як друга складова, індекс доцільності великих покупок, зменшився на 2,7 – до 54,7 пунктів.

У травні також погіршилися очікування українців щодо курсу гривні на найближчі 3 місяці: індекс девальваційних очікувань збільшився на 2,6 пункту – до 142,7 пунктів.

GfK Ukraine проводить дослідження домашніх господарств для визначення споживчих настроїв в Україні з червня 2000 року. В ході дослідження опитують 1 тис. Респондентів.

Нагадаємо, в серпні 2014 року споживчі настрої на тлі загострення військових дій на Донбасі, руйнування промислової інфраструктури регіону і девальвації гривні впали відразу на 10,4 пунктів – до 54,7 і з тих пір лише раз, в грудні 2016 року, не набагато перевищили рівень 57 пунктів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті