НБУ спростив процедуру капіталізації банку та порядок припинення банківської діяльності

НБУ спростив процедуру капіталізації банку та порядок припинення банківської діяльності

Упорядковано погодження набуття або збільшення істотної участі в банку при застосуванні спрощених процедур його капіталізації та реорганізації

НБУ спростив процедуру капіталізації банку та порядок припинення банківської діяльності
Фото прес-центр НБУ

Нацбанк визначив процедуру спрощеної капіталізації банку та порядок припинення банківської діяльності без ліквідації юридичної особи відповідно до вимог Закону про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків.

Відповідні зміни, підкреслює прес-служба НБУ, які передбачають зменшення строків розгляду поданих до Національного банку документів та оптимізацію процедур капіталізації, внесені до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів.

Постановою врегульовується питання припинення здійснення банківської діяльності без ліквідації юридичної особи. Це дозволить банкам, які не можуть виконати вимоги НБУ щодо капіталізації, залишити банківський ринок без навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Нагадаємо, 8 червня 2017 року постановою правління НБУ №48 Національний банк визначив процедуру спрощеної реорганізації банку.

НБУ до того ж надав можливість бізнесу інвестувати за кордон до $2 млн в еквіваленті на підставі однієї валютної ліцензії за один календарний рік, тоді як раніше ліміт загальної суми таких операцій становив $50 000 за один календарний місяць.

Також постановою правління НБУ за №55 від 15 червня спрощено проведення валютних операцій з торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на міжбанківському валютному ринку України та на міжнародному валютному ринку. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло