Рада закликала Європарламент ввести додаткові торгові преференції для українських товарів

Рада закликала Європарламент ввести додаткові торгові преференції для українських товарів

За відповідну постанову проголосували 230 народних депутатів

Верховна Рада України закликала Європейський парламент ввести додаткові торгові преференції для українських товарів.

Як передає «Інтерфакс-Україна», за відповідну постанову №6517, хоча і не з першої спроби, проте проголосували 230 народних депутатів.

У своєму зверненні українські парламентарі просять європейських «прийняти проект законодавчої ініціативи про введення додаткових автономних преференцій на товари, вироблені в Україні, в редакції, запропонованій Єврокомісією, без винятків і скорочень».

У зверненні також зазначається, що «такі торгові преференції стануть насамперед важливим сигналом політичної солідарності Євросоюзу з Україною».

Нагадаємо, цього тижня комітет Європарламенту з міжнародної торгівлі схвалив компромісний варіант додаткових торгових преференцій для України. 

Остаточно це рішення ще має бути затверджене Європейським парламентом на пленарному засіданні у липні.

1 червня Європарламент підтримав пропозицію Єврокомісії про збільшення тарифних квот на мед, кукурудзу, ячмінь, овес, крупи і оброблене зерно, а також виноградний сік з України. 

14 червня під час міжінституційних переговорів сторони досягли компромісу, відповідно до якого квоти на томати, пшеницю, кукурудзу і мед мають збільшити. Але не в тому обсязі, який раніше запропонувала Європейська комісія – сечовина з пропозицій була виключена.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло