Каланік йде з посади генерального директора Uber

Каланік йде з посади генерального директора Uber

На такому рішенні наполягли основні інвестори компанії

Каланік йде з посади генерального директора Uber
Тревіс Каланік, CEO Uber
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Генеральний директор компанії Uber Тревіс Каланік, співорганізатор однієї із найвпливовіших технологічних компаній свого покоління, подав у відставку у вівторок під тиском основних інвесторів компанії. Про це повідомляє The New York Times.

«Я люблю Uber понад усе на світі, і в цей важкий період для мого життя я вирішив прийняти вимогу інвесторів і відійти в бік, щоб допомогти компанії повернутись до розвитку, замість того щоб відволікатись на конфлікти», – пояснив Каланік своє рішення.

40-річний Каланік останнім часом зіштовхнувся і низкою розслідувань щодо корпоративної етики, сексуальних домагань, судовими тяжбами щодо інтелектуальної власності з Waymo та федерального розслідування щодо використання забороненого програмного забезпечення greyball в компанії, яку він допоміг заснувати у 2009 році, і яка зараз є найціннішим стартапом у світі.

Раніше повідомлялось, що Каланік збирається виконати вимогу екс-генпрокурора США щодо його усунення з посади на три місяці. Крім того, до такої «відпустки» його спонукала смерть його матері.

Як повідомляється, п’ятеро основних інвесторів Uber 20 червня направили Каланіку листа, у якому вимагали негайно залишити пост генерального директора компанії. Це Benchmark, First Round Capital, Lowercase Capital, Menlo Ventures та Fidelity Investments.

Також у листі п’ятеро акціонерів попросили покращити нагляд за радою компанії, заповнивши два із трьох пустих місць «дійсно незалежними директорами». Вони також висунули вимогу, щоб Каланік очолив комітет із пошуку нового генерального директора. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло