Toshiba вибрала, кому продасть свій напівпровідниковий бізнес

Toshiba вибрала, кому продасть свій напівпровідниковий бізнес

Вартість угоди складе $18 млрд

Toshiba вибрала, кому продасть свій напівпровідниковий бізнес
фото Toshiba Corp.

Після кількох місяців компанія Toshiba нарешті визначилася з покупцем для свого напівпровідникового бізнесу Toshiba Memory. Поки що названо найкращого претендента на покупку.

Ним став японсько-американський консорціум, у який входять: японський державний інвестиційний фонд Innovation Network Corp of Japan (INCJ), Банк розвитку Японії (Development Bank of Japan, DBJ), американська приватна інвестиційна компанія Bain Capital. Крім того, південнокорейський виробник мікросхем SK Hynix і банк, що входить до фінансової групи Mitsubishi UFJ Financial Group Inc. Про це повідомляє Associated Press.

Ці компанії пропонують придбати Toshiba Memory, який спеціалізується на випуску пам'яті NAND flash, приблизно за 2 трлн єн ($18 млрд). Це трохи менше за суми в 2,2 трлн ієн, яку пропонував американський чіпмейкер Broadcom разом з інвесткомпанією Silver Lake.

У консорціуму найбільше шансів стати покупцем бізнесу Toshiba, оскільки ця угода автоматично отримає схвалення японського уряду, який остерігається витоку технологій за межі країни.

Toshiba хоче досягти домовленості з консорціумом та чітко визначити всі юридичні процедури до 28 червня, коли відбудуться загальні збори акціонерів, і завершити угоду до кінця березня наступного року.

Нагадаємо, аукціон з продажу напівпровідникового бізнесу було ускладнено через супротив компанії Western Digital, яка володіє частиною активів з виробництва чіпів. Western Digital звернулась із позовом до суду штату Каліфорнія із вимогою заборонити продаж японській компанії бізнесу із виготовлення чіпів.

Як повідомлялося, Toshiba не може продати частину свого бізнесу через цей судовий позов. Компанія переживає глибоку кризу і потребує додаткового фінансування.

Через величезні списання в ядерному бізнесі після оголошення банкрутства підрозділу Westinghouse японський конгломерат має величезні збитки, в результаті чого над компанією нависла загроза відкликання акцій з біржі і великих фінансових проблем.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті