Порошенко: «Асоціація України з ЄС почне працювати вже 1 вересня»

Порошенко: «Асоціація України з ЄС почне працювати вже 1 вересня»

Дональд Туск вважає, що Європа допомагає Україні «не завжди достатньо»

Порошенко: «Асоціація України з ЄС почне працювати вже 1 вересня»
фото Офіційний сайт Президента України

Угода про асоціацію України з Євросоюзом почне працювати у повному обсязі вже з 1 вересня цього року. Про це президент Петро Порошенко повідомив на прес-конференції після зустрічі з президентом Європейської Ради Дональдом Туском, повідомляється на офіційному сайті глави держави.

Порошенко відзначив спільні зусилля лідерів європейських держав, президента Євроради і президента Єврокомісії для остаточної ратифікації цієї угоди.

«Це (ратифікація – ред.) відбувається саме в цей день і з 1 вересня Угода про асоціацію розпочинає працювати у повному обсязі», – сказав Глава держави.

Порошенко зазначив, що Україна зараз, активно впроваджуючи реформи, намагається наздогнати у розвитку ті країни, які зуміли раніше попрощатися з радянським минулим.

«Ми зараз робимо все можливе, щоб впровадити реформи, на які ви витратили десятки років, у дуже короткий проміжок часу з вашою надзвичайно цінною допомогою та досвідом», – наголосив президент.

Останні два місяці Порошенко назвав часом перемог для України, маючи на увазі впровадження безвізового режиму «та багато іншого».

«Євросоюз витримав свою позицію і після дуже напруженої програми реформ надав Україні і українцям право безвізових подорожей до ЄС», – сказав він.

Порошенко: «Асоціація України з ЄС почне працювати вже 1 вересня»
Дональд Туск
Фото Офіційний сайт Президента України

Президент Євроради, в свою чергу, наголосив на тому, що Україні доводиться нести подвійний тягар, роблячи кроки до європейського розвитку в умовах військового конфлікту в країні.

«За всі свої, навіть найменші успіхи, вам довелося заплатити важкою працею і також, на жаль, кров’ю. Ви нічого не отримали за дарма. Ви заслужили все, чого ви досягли. І саме тому ми тут у Європі захоплюємося вами і підтримуємо вас, хоча я знаю, що цього не завжди достатньо. Ви маєте право очікувати на більше. Ви також маєте право пишатися собою», – зазначив Дональд Туск.

За його словами, Угода про асоціацію з ЄС сприятиме подальшому розвитку України і зростанню економіки.

«Бажаю вам такого ж терпіння і послідовності у ваших зусиллях захистити Україну від корупції та зловживань», – додав Туск.

Нагадаємо, в рамках робочого візиту до Сполучених Штатів президент України провів важливу й результативну зустріч із президентом США Дональдом Трампом.

Крім того, під час зустрічі Порошенка з міністром оборони США Джеймсом Меттісом було скоординовано плани подальшої співпраці у військовій галузі.

Не менш плідну зустріч український президент провів з держсекретарем Рексом Тіллерсоном, під час якої йшлося про недопустимість зняття санкцій з Росії та можливість надання Україні оборонної зброї.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло