Рада прийняла закон про обов'язкове оснащення лічильниками тепло- і водопостачання всіх будівель

Рада прийняла закон про обов'язкове оснащення лічильниками тепло- і водопостачання всіх будівель

Розрахунки за комунальні послуги повинні здійснюватися виключно на підставі даних комерційного обліку

Рада прийняла закон про обов'язкове оснащення лічильниками тепло- і водопостачання всіх будівель
Фото УНIАН

Верховна Рада прийняла закон «Про комерційний облік комунальних послуг». Документ передбачає обов'язкове оснащення лічильниками всіх будівель, приєднаних до зовнішніх теплових мереж, мереж гарячого та холодного водопостачання.

За прийняття в цілому відповідного законопроекту №4901 проголосувало 238 народних депутата, передає «Інтерфакс».

Відповідно до закону, такі лічильники мають бути встановлені операторами зовнішніх мереж для нежитлових будівель – до 1 жовтня 2017-го, а для житлових – до 1 жовтня 2018 року.

До того ж для багатоквартирних будинків обов'язковим буде оснащення індивідуальними приладами обліку або приладами-розподільниками показників споживання теплової енергії. Такі лічильники повинні бути встановлені до 1 жовтня 2018 року. Для нежитлових будівель з декількома споживачами лічильники слід встановити до 1 жовтня 2017 року.

Законом заборонено приєднувати до мереж нові будівлі, не обладнані зазначеними вище лічильниками.

Нагадаємо, у березні НКРЕКП прийняла рішення про підвищення повноважень місцевої влади у питаннях регулювання тарифів на теплопостачання. 

Якщо в населеному пункті підприємства теплопостачання виробляють менше 170 000 гігакалорій, а оснащення житлового фонду лічильниками менше 80%, рівень тарифу на тепло встановлює місцева влада.

Відтак, згідно із законом про децентралізацію, місцева влада також відповідатиме за закупівлю та використання газу або іншого джерела енергії для виробництва тепла, ремонти та розвиток тепломереж, фінансування розвитку енергозбереження, виплату зарплати працівникам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті