Польща оштрафує Росію за «розбавлений» газ

Польща оштрафує Росію за «розбавлений» газ

Якщо Росія не відновить постачання якісного газу, Польща використовуватиме власні запаси

Польща накладе на Росію штраф за постачання неякісного газу, який Варшава припинила брати для власних потреб з газопроводу «Ямал» з боку РФ з 07:00 21 червня за київським часом. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на заяву голови польської нафтогазової компанії PGNiG Пьотра Возняка.

За його словами, якщо постачання якісного газу не відновиться з 23 червня, то Польща буде змушена брати газ для забезпечення потреб країни з власних запасів. Але підкреслив також, що витрачені запаси необхідно буде відновити.

Reuters повідомляє, що постачання газу було призупинено, за поясненням Росії, «з короткочасних технічних причин».

«Газпром експорт» повідомив, що технічна проблема виникла 20 червня, і спеціалісти компанії приймають усі необхідні заходи для її усунення.

Польща споживає близько 16 млрд кубометрів газу на рік, більша частина надходить з РФ. Польська PGNiG має довготривалий контракт з «Газпромом» щодо постачання газу до 2022 року.

Возняк також повідомив, що російський газ і далі безперешкодно транспортується до Європи і пояснив це тим, що у Німеччині функціонує спеціальна осушувальна станція, де газ очищується від домішків. Натомість, російська сторона виступила проти зведення такої ж станції у Польщі.

В коментарі Укрінформу польський експерт з енергетичних питань Пьотр Мацьонжек спростував озвучені Росією причини і заявив, що справжньою причиною неякісного газу є його навмисне розбавлення на території Росії чи Білорусі

Нагадаємо, на початку місяця у Польщу прибув перший танкер із скрапленим газом із США, що стало одним із кроків країни та регіону в цілому на шляху до скорочення залежності від Росії.

Як повідомлялось, Польща та Данія підписали у Копенгагені меморандум щодо спільного будівництва Балтійського трубопроводу, який дасть можливість замінити газ із Росії. Завершення будівництва планують на 2022 рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло