На докапіталізацію Приватбанку держава витратила 5% ВВП, на рекапіталізацію Ощадбанку та Укрексімбанку - 2,4% ВВП

На докапіталізацію Приватбанку держава витратила 5% ВВП, на рекапіталізацію Ощадбанку та Укрексімбанку - 2,4% ВВП

Частка держави у банківському секторі за чистими активами вже сягнула 56%

Національний банк України оцінив, що на поповнення капіталу Приватбанку було витрачено майже 5% ВВП. Про це говориться у Рішенні Ради Національного банку України, яке було оприлюднено на сайті НБУ 5 липня.

«Для поповнення капіталу ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» згідно з оцінками Національного банку держава вже витратила еквівалент майже 5% ВВП. З огляду на прийняття в другій половині червня 2017 року рішення щодо додаткової докапіталізації цього банку на суму 38,5 млрд грн зазначені витрати держави можуть зрости до близько 7% ВВП», – говориться у тексті рішення.

При цьому, Рада НБУ констатує недостатню роботу Правління Національного банку щодо забезпечення нагляду за діяльністю Приватбанку. «Запізнілі дії Правління Національного банку не сприяли прийняттю вчасних заходів для стабілізації ситуації та мінімізації фінансових втрат»,  – говориться у тексті.

У той же час рекапіталізація двох інших державних банків – Ощадбанку та Укрексімбанку за оцінками НБУ обійшлися державі в 2,4% ВВП у 2014 році та в 2016-2017 роках.

«Рефінансування банків, як одного із антикризових інструментів на початкових етапах не дало очікуваного результату по вгамуванню паніки. Адміністративні заходи були вжиті дещо із запізненням, що призвело до значної втрати валютних резервів. З іншого боку, непродуманість наслідків окремих заходів мали негативний вплив як на бізнес, так і на імідж банків, і підірвали довіру населення до банківської системи», – говориться в тексті.

Зменшення кількості банків та збиткові результати діяльності банківського сектору призвели до скорочення структурних підрозділів банків України за період з 2015 року до початку квітня поточного року на 34%.

У зв’язку з кризою банківського сектору держава понесла й інші витрати. Це зокрема стосується фінансування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, яке необхідно було здійснити через потребу у здійсненні значних обсягів виплат вкладникам неплатоспроможних банків. НБУ оцінує, що на таке фінансування було витрачено 4,4% ВВП. Також 2,5% ВВП було втрачено  на рефінансування тих банків, які в подальшому були визнані неплатоспроможними в 2008-09 роках та в 2014 році.

Прямі фіскальні витрати України на подолання наслідків кризи банківського сектору сягнули 14% ВВП.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло