Гройсман хоче вести з МВФ діалог про нову програму співпраці

Гройсман хоче вести з МВФ діалог про нову програму співпраці

Прем'єр сказав про це на інвестиційній конференції у Лондоні

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що досягти максимально ефективної взаємодії з Міжнародним валютним фондом можна було б завдяки запуску нової програми співпраці.

«Якщо ви мене запитаєте як прем'єр-міністра, хотів би я почати нову програму і вести діалог щодо нової програми? Так, хотів би. І вважав би це правильним для того, щоб максимально ефективно створити план дій для нашої роботи», – сказав прем'єр на інвестиційній конференції Dragon Capital у Лондоні в п'ятницю, відповідаючи на питання про перегляд програми співпраці з МВФ, передає «Інтерфакс».

При цьому Гройсман підкреслив, що Україна має виконувати взяті на себе зобов'язання і бути прогнозованою.

Відкрита МВФ в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько $16,75 млрд за поточним курсом з першим траншем в $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми. А саме виділення в 2015 році ще трьох траншей по SDR1,18 млрд (близько $ 1,6 млрд) і зменшення квартальних траншів в 2016-2018 року до SDR0,44 млрд ($ 0,6 млрд).

Україна на початку серпня 2015 року з невеликою затримкою отримала другий транш за цією програмою на $1,7 млрд. Потім виникла тривала пауза через невиконання ряду умов, політичною кризою та зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Гройсманом у квітні 2016-го переговори щодо продовження фінансування було відновлено, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня. А четвертий надійшов 3 квітня 2017 року.

Зазначимо, 4 липня стало відомо, що наступний – п’ятий – транш фінансової допомоги від МВФ Україні буде виділено не раніше, ніж восени цього року.

Причина відтермінування – парламент не встиг прийняти всі необхідні закони для впровадження реформ до того, як пішов на літню перерву. Зокрема, мова про земельну реформу.

Втім, за словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, планова робота над пенсійною реформою іде за графіком, також вживаються заходи для створення антикорупційного суду, але законопроект про земельну реформу не був розглянутий взагалі. Через це МВФ відклав черговий транш.

Олександр Данилюк, міністр фінансів України, також очікує восени рішення МВФ.

Нагадаємо, у травні Україну відвідала місія МВФ з метою оцінити темпи реформ, що проводяться в країні. Тоді фахівці Фонду висунули Києву дві умови для отримання наступного траншу: прийняти законопроекти щодо земельної та пенсійної реформ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло