США можуть стати другим найбільшим світовим експортером LNG-газу до 2022 року

США можуть стати другим найбільшим світовим експортером LNG-газу до 2022 року

За прогнозами, США поступиться Австралії, але «обійде» Катар

США можуть стати другим найбільшим світовим експортером LNG-газу до 2022 року
Фото з www.liquefiedgascarrier.com

США можуть стати другим найбільшим світовим експортером LNG-газу до кінця 2022 року, поступаючись лише Австралії та залишаючи позаду Катар. Про це повідомляє Reuters із посиланням за звіт Міжнародного енергетичного агентства (ІЕА).

Загалом, світова експортна потужність зрідженого газу досягне 650 млрд кубометрів до 2022 року, у порівнянні з 456 млрд кубометрів за 2016 рік, повідомляє ІЕА.

Австралія так і залишиться топ-експортером, додаючи 30 млрд кубометрів на рік до кінця 2022 до наявних потужностей, але Сполучені Штати, які спостерігають збільшення видобутку сланцевого газу,  додадуть близько 80 млрд кубометрів на рік до наявної зараз потужності у 14 млрд кубометрів.

«До кінця прогнозованого нами періоду, США зможуть кинути виклик Австралії  та Катару за глобальне лідерство серед експортерів LNG-газу», – говориться у повідомленні.

Низькі ціни на зріджений газ уже впливають на експортерів, а конкуренція послаблює типові жорсткі контракти, які протягом тривалого часу домінували у сфері міжміської торгівлі.

Загалом, згідно зі звітом агентства, світова газова промисловість зростатиме швидше ніж нафтова та вугільна у наступні п’ять років, чому сприятиме низька ціна та достатня пропозиція, разом із зростаючим наданням переваги газу через його більшу екологічність у порівнянні з іншими видами викопного палива.

Очікується, що світовий попит на газ буде збільшуватись на 1,6% щорічно до рівня 4 000 млрд кубометрів до 2022 року. Найбільше зростання очікується від країн, що розвиваються, на чолі з Китаєм.

Повідомляється, що більшість газу на разі транспортується за допомогою трубопроводів, а не на суднах як зріджений газ.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп висловив готовність забезпечувати Центральну та Східну Європу американським газом, для того, щоб позбавити країни регіону від «газового полону» Росії.

На початку червня, до Польщі прибула перша партія американського LNG-газу.

Повідомлялось також, що американський газ через Польщу можна поставляти і в Україну, втім цінові пропозиції для України перевищуватимуть навіть реверсні поставки газу, які є також завищеними або з російським газом. За оцінками, американський газ потрапив би до України за $340 у порівнянні з європейським газом за $240-$260.

Повідомляється також, що Китай став найбільшим імпортером нафти в світі, обійшовши США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті