Експерти: Британським споживачам загрожують небезпечні продукти через Brexit

Експерти: Британським споживачам загрожують небезпечні продукти через Brexit

Продовольча безпека Великобританії опинилася під загрозою

Експерти: Британським споживачам загрожують небезпечні продукти через Brexit
фото pixabay.com

Продукти харчування в Британії після виходу з Євросоюзу (Brexit) подорожчають і одночасно стануть менш безпечними, оскільки уряд країни навіть не замислюється про необхідність замінити загальноєвропейські норми, які складалися десятиліттями. Про це пише Інтерфакс.

До такого висновку дійшли вчені Лондонського університету, унівеситету Сассекса і університету Кардіффа, які опублікували дослідження в понеділок, коли в Брюсселі розпочався черговий раунд переговорів про Brexit.

«Переговори стосовно Brexit повинні завершитися через 20 місяців, і такі проблеми – безпрецедентний політичний провал», – вважає один з авторів дослідження, професор університету Сіті (частина Лондонського університету) Тім Ленг, який спеціалізується на питаннях продовольчої політики.

Експерти відзначають, що чинне законодавство ЄС про сільське господарство і рибну галузь вимагало б серйозних змін, навіть якби Британія прийняла рішення залишитися частиною блоку. Однак Brexit означає, що Великобританії необхідно створювати багато правила практично з нуля, що загрожує суттєвими проблемами.

«Також існують серйозні ризики, що стандарти якості продуктів знизяться, якщо Великобританія відмовиться від правил ЄС і замість цього укладе угоди про вільну торгівлю з країнами, в яких стандарти значно слабші», – йдеться в дослідженні.

Вчені стверджують, що останні 50 років продовольча безпека Великобританія не викликала питань завдяки стабільності поставок і цін. Однак після виходу з ЄС ситуація може повернутися до рівня 1930-х років.

У дослідженні наголошується, що Великобританія імпортує 80% свіжих овочів і 40% свіжих фруктів, що загрожує підвищенням цін на тлі ослаблення фунта. Зростання цін буде ще істотнішим у разі введення імпортних мит і додаткових витрат через затримку на митниці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло