Сан-Маріно стане першою країною з 5G у світі

Сан-Маріно стане першою країною з 5G у світі

Новітня мережа має з’явитись в країні у 2018 році

Сан-Маріно стане першою країною з 5G у світі
фото з pixabay.com

Мікро-держава Сан-Маріно стане першою країною в світі, в якій буде запроваджена загальнонаціональна мережа 5G. Компанія Telecom Italia заявила, що обрала анклав для випробування нової технології, передає Financial Times.

Telecom Italia підписала меморандум про взаєморозуміння із урядом маленької країни для оновлення нині наявної мережі 4G до 5G в 2018 році.

Інвестиції у 5G відбуваються по усьому світу, найактивніше тестують технологію у Південній Кореї, Китаї та США.

Джованні Феріго, очільник технічного підрозділу Telecom Italia Mobile заявив, що мережа 5G у Сан-Маріно «точно» стане першою в Європі.

Анклав має населення, що злегка перевищує 30 000 громадян, а її площа складає 61 км2 , що робить її найменшою республікою у світі.

Компанія Telecom Italia також випробовує технологію 5G в Мілані та Турині, але завдяки меншій кількості обмежень на використання радіохвиль має більше свободи в Сан-Маріно.

Феріго зазначив, що тестування мережі 5G в Сан-Маріно відіграватиме важливу роль у розвитку технології не лише в Італії, а й в європейському регіоні в цілому.

Минулого року Єврокомісія опублікувала план дій для впровадження 5G, зокрема визначила провідні галузі, такі як охорона здоров’я, транспорт, автопромисловість та комунальні підприємства, як такі, що отримають економічну вигоду від мережі нового покоління у розмірі 113 млрд євро до 2025 року.

Очікується, що будівництво нової мережі 5G коштуватиме 56 млрд євро та створить близько 2,3 млн робочих місць.

Telecom Italia почала співпрацю із компаніями Maserati та Ducati щодо використання більш ефективної бездротової технології.

І в минулому для тестування телекомунікаційних технологій обирались невеликі території. Так, наприклад, перше випробування 3G у Великобританії відбулось на остові Мен. 

Нагадаємо, в Україні Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) оцінила 4G у 6,3 млрд грн.

Як повідомлялось, Нацкомісія має намір провести аукціони на радіочастоти для будівництва мереж четвертого покоління стільникового зв’язку до кінця року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло