У Великобританії випустять нову банкноту

У Великобританії випустять нову банкноту

На новій 10-фунтовій купюрі замість Чарльза Дарвіна буде зображена Джейн Остін

У Великобританії випустять нову банкноту
Фото Bank of England

Британська 10-фунтова банкнота змінить свій вигляд.

На зміну зображення натураліста Чарльза Дарвіна прийде світлина письменниці 19 сторіччя Джейн Остін. Нові банкноти вийдуть в світ 14 вересня і будуть включати тактильну функцію, яка слугуватиме допомогою для слабкозрячих осіб. Про це у вівторок повідомив голова Bank of England Марк Карні, передає Bloomberg.

Банкнота буде виготовлена із міцних полімерних матеріалів – з таких же, з яких зроблено 5-фунтову банкноту, що була презентована минулоріч – та включатиме серію виступаючих крапок у верхньому лівому кутку, щоб допомогти сліпим або слабкозрячим людям її ідентифікувати. Попередня паперова валюта буде знята з обігу весною 2018 року.

«Наші банкноти є своєрідним сховищем колективної пам’яті нашої країни, вони сприяють обізнаності людей щодо славетної історії Великобританії та висвітлюють внесок своїх найвизначніших громадян», – сказав Карні. – А ці нові особливості мають на меті зробити «гроші максимально доступними».

У Великобританії випустять нову банкноту
Фото Bank of England

Нова банкнота викликала у Великобританії суперечки від самого початку. Коли вона увійде до обігу, то стане єдиною банкнотою із зображенням жінки на зворотному боці – хоч зображення Королеви присутнє на кожній банкноті на передній її частині.

Обурення викликав не тільки дизайн купюри, вагани та деякі релігійні групи стурбовані, що до складу матеріалу, з якого буде зроблена нова купюра, входять тваринні жири.

Поки невдоволені сперечались, Bank of England встиг надрукувати 275 млн нових банкнот, вартістю у 24 млн фунтів стерлінгів. 

Як повідомлялось, у Великобританії офіційно стартував початок вихід країни з ЄС. 

У зв’язку з Brexit в країні зафіксовано найвищий за 4 роки стрибок інфляції. Темп зростання зарплат не встигає за стрімкою зміною цінників в магазинах 

Особливо відзначається зростання ціни на імпортовані товари, яка підвищується швидше ніж індекс споживчих цін. За умови «жорсткого Brexit» вартість лише традиційного британського сніданку здорожчає на 13%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло