Після «жорсткого» Brexit британський сніданок здорожчає на 13%

Після «жорсткого» Brexit британський сніданок здорожчає на 13%

Вартість кожного імпортованого продукту зросте швидше ніж індекс споживчих цін

Після «жорсткого» Brexit британський сніданок здорожчає на 13%
фото Shutterstock

Одна з найбільших світових аудиторсько-консультаційних мереж KPMG розрахувала, що за умови виходу Великобританії з ЄС без досягнення торгової або перехідної угоди, ціна традиційного британського сніданку fry-up зросте на 13%.

Було підраховано, що загальна вартість продуктового кошику для приготування сніданку, починаючи від бекону та ковбас до оливкового масла та коричневого соусу, збільшиться з 23,59 фунтів до 26,61 фунтів, що складає 12,8%.

Після «жорсткого» Brexit британський сніданок здорожчає на 13%

KPMG повідомляє, що за умови «жорсткого» Brexit найбільше постраждає ціна на імпортні товари, зокрема продукти харчування та напої.

Британський представник KPMG повідомив: «Тарифи СОТ можуть мати значний вплив як на покупців, так і на роздрібних торговців, а саме підняти ціни та ще більше скоротити роздрібну маржу. Важливо пам’ятати, що наш аналіз навіть не враховує різких витрат, з якими вже зіштовхується населення внаслідок девальвації фунта та витрат на нові нетарифні бар’єри».

Таким чином, основним пріоритетом для бізнесу, на думку KPMG, є повне розуміння власних ланцюжків постачань: обсяг та цінність товарів, які вони перевозитимуть через  кордон, а також країну, в яку вони експортують або з якої імпортують товар. 

Як повідомлялось, через Brexit у травні було зафіксовано найвищий стрибок інфляції. Темп зростання зарплат не встигає за стрімкою зміною цінників в магазинах.

Нагадаємо, 19 червня офіційно розпочався процес виходу Великобританії зі складу ЄС.

Через Brexit японські банки вирішили перенести частину своїх операцій з Лондона до Франкфурта, щоб зберегти доступ до єдиного європейського ринку.

Україна готова створити із Великобританією зону вільної торгівлі після її виходу зі складу блоку. Як повідомлялось, потенціал торгівлі між країнами може становити 3,5 млрд доларів. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло