Банк інвестицій та заощаджень підозрюється у виведенні $100 млн в офшори

Банк інвестицій та заощаджень підозрюється у виведенні $100 млн в офшори

Банк належить групі “Континіум” до якої також входить мережа АЗС “WOG”

Печерський районний суд надав Нацполіціі доступ до банківських документів десятка фірм, які разом з Банком інвестицій і заощаджень підозрюються в незаконному виведенні коштів в офшори. Про це повідомляє НВ Бізнес.

Відбувається досудове розслідування кримінального провадження за фактом протиправних дій посадових осіб Банку інвестицій і заощаджень.

У матеріалах справи вказано, що посадові особи банку підозрюються у виведенні за кордон валютних коштів і переводі їх у готівку через компанії з ознаками фіктивності.

У період з квітня по серпень 2015 року, використовуючи підконтрольні підприємства, банком перераховано $97,3 млн і €2 млн на рахунки підконтрольних іноземних фірм на Кіпрі, Панамі і в Великобританії.

Як раніше писав Mind, НБУ 13 липня відніс банк «Новий» до категорії неплатоспроможних. «Оскільки розмір регулятивного капіталу банку «Новий» станом на 12 липня 2017 року складав менше третини мінімального рівня, відповідно до закону «Про банки і банківську діяльність» НБУ зобов'язаний визнати фінустанову неплатоспроможною», – повідомив Нацбанк.

Також до 11 липня цього року 37 невеликих банків повинні були збільшити капітал до 200 млн грн. Більшість з них впоралися із завданням. Частина – до сих пір не погодили докапіталізацію з НБУ. Практично всі банки з цього списку оголосили емісію, почали процес докапіталізації. Залишилося 8-10 банків, не враховуючи банк Новий, до яких у НБУ є питання. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло