НБУ встановив ціль інфляції на рівні 5%
На такий показник центробанк планує вийти вже у 2019 році

Правління Нацбанку 20 липня презентувало Звіт про стан виконання цьогорічних основних засад грошово-кредитної політики та пропозиції до основних засад грошово-кредитної політики на 2018 рік і середньострокову перспективу.
Під час презентації, як повідомляється на сайті центробанку, виконувач обов’язків голови НБУ Яків Смолій окремо наголосив, що монетарну політику потрібно послідовно спрямовувати на зниження інфляції до затверджених у 2016 році цільових значень. А саме мова про 6% на кінець 2018 року та 5% на завершення 2019-го і протягом наступних років.
Отже, за ціль на 2018-2019 роки Нацбанк України встановив середній показник інфляції в 5% (з можливим відхиленням в 1 п.п.). Річна зміна індексу споживчих цін планується в 6% (з похибкою в 2 п.п.) на 2018 рік, та 5% (з відхиленням в 1 п.п.) на 2019 рік.
- березень 2018 року + 7.5% (+/- 2п.п.)
- червень 2018 року + 7% (+/- 2п.п.)
- вересень 2018 року + 6.5% (+/- 2п.п.)
- березень 2019 року + 5.75% (+/- 2п.п.)
- червень 2019 року + 5.5% (+/- 2п.п.)
- вересень 2019 року + 5.25% (+/- 2п.п.)
«Грошово-кредитна політика Національного банку спрямовуватиметься на упередження реалізації інфляційних ризиків та на досягнення цільового показника інфляції на рівні 6% (± 2 п. п.) на кінець 2018 року», – зазначено у офіційному повідомленні Нацбанку.
Нагадаємо, на минулому тижні парламент проголосував за зміни до Держбюджету України. Серед них були і коригування низки ключових макропоказників.
Зокрема, попри неодноразові обіцянки НБУ, зросла інфляція – з попередньо прогнозованих 8% до 11,2%.
Макропрогнози НБУ та Кабміну

І хоча сам Нацбанк свою інфляційну мету не змінював та залишив прогноз на наступні роки в межах попередніх значень, після перегляду основних показників багато експертів знову поставили під сумнів здатність регулятора контролювати інфляцію.
Чи зможе НБУ суттєво вплинути на інфляційний процес в Україні та якою буде інфляція на кінець року, Mind дізнавався у експертів. Їхні висновки були невтішними – на прикладі України можна впевнено сказати, що центробанк своєю політикою не здатен змінити країну сам собою.
А спроби боротися монетарними інструментами із немонетарними причинами зростання цін призводять до пригнічення економічного зростання і намагання уряду вирішити бюджетні питання через інфляційне збільшення надходжень до бюджету.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].