НБУ встановив ціль інфляції на рівні 5%
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

НБУ встановив ціль інфляції на рівні 5%

На такий показник центробанк планує вийти вже у 2019 році

НБУ встановив ціль інфляції на рівні 5%
Фото прес-центр НБУ

Правління Нацбанку 20 липня презентувало Звіт про стан виконання цьогорічних основних засад грошово-кредитної політики та пропозиції до основних засад грошово-кредитної політики на 2018 рік і середньострокову перспективу.

Під час презентації, як повідомляється на сайті центробанку, виконувач обов’язків голови НБУ Яків Смолій окремо наголосив, що монетарну політику потрібно послідовно спрямовувати на зниження інфляції до затверджених у 2016 році цільових значень. А саме мова про 6% на кінець 2018 року та 5% на завершення 2019-го і протягом наступних років.

Отже, за ціль на 2018-2019 роки Нацбанк України встановив середній показник інфляції в 5% (з можливим відхиленням в 1 п.п.).  Річна зміна індексу споживчих цін планується в 6% (з похибкою в 2 п.п.) на 2018 рік, та 5% (з відхиленням в 1 п.п.) на 2019 рік. 

Для досягнення відповідних річних показників заплановано тако траєкторія зміни індексу споживчих цін:
  • березень 2018 року + 7.5% (+/- 2п.п.) 
  • червень 2018 року + 7% (+/- 2п.п.)
  • вересень 2018 року + 6.5% (+/- 2п.п.) 
  • березень 2019 року + 5.75% (+/- 2п.п.)
  • червень 2019 року + 5.5% (+/- 2п.п.)
  • вересень 2019 року + 5.25% (+/- 2п.п.)

«Грошово-кредитна політика Національного банку спрямовуватиметься на упередження реалізації інфляційних ризиків та на досягнення цільового показника інфляції на рівні 6% (± 2 п. п.) на кінець 2018 року», – зазначено у офіційному повідомленні Нацбанку.

Нагадаємо, на минулому тижні парламент проголосував за зміни до Держбюджету України. Серед них були і коригування низки ключових макропоказників.

Зокрема, попри неодноразові обіцянки НБУ, зросла інфляція – з попередньо прогнозованих 8% до 11,2%.

Макропрогнози НБУ та Кабміну

НБУ встановив середньострокову ціль щодо інфляції на рівні 5%

І хоча сам Нацбанк свою інфляційну мету не змінював та залишив прогноз на наступні роки в межах попередніх значень, після перегляду основних показників багато експертів знову поставили під сумнів здатність регулятора контролювати інфляцію.

Чи зможе НБУ суттєво вплинути на інфляційний процес в Україні та якою буде інфляція на кінець року, Mind дізнавався у експертів. Їхні висновки були невтішними – на прикладі України можна впевнено сказати, що центробанк своєю політикою не здатен змінити країну сам собою.

А спроби боротися монетарними інструментами із немонетарними причинами зростання цін призводять до пригнічення економічного зростання і намагання уряду вирішити бюджетні питання через інфляційне збільшення надходжень до бюджету.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло